Intarirea sistemului imunitar

02-05-2014
elena_ionita
Nu este medic/terapeut
elena_ionita
Buna ziua,
As dori sa aflu cat timp pot sa administrez suplimentul Reishi de la Secom pentru a-mi intari sistemul imunitar si pentru a preveni formarea de tumori maligne, fiind o persoana de varsta a treia.

Va multumesc!
5 comentarii
0
03-05-2014, ora 00:19
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
ELENA EU iau zilnic cate o pastila de VITAMINA C despre care am citit ca ajuta sistemul imunitar, poti consuma mai multe fructe si legume crude si cat mai naturale fara.., cumopara mere, pere fructe care au viermi ca alea nu sunt stropite sau umplute cu diferite substante, daca ar fi ajutate nu au viermi.
0
03-05-2014, ora 09:37
elena_ionita
Nu este medic/terapeut
elena_ionita
Multumesc pentru raspuns, dar am omis sa precizez ca in urma cu un an am avut o infectie la sanul drept. Mi s-a recomandat ca pentru a evita complicatiile sa intaresc sistemul imunitar. De aceea, am folosit suplimentul alimentar "Reishi" care contine ciuperca ganoderma.
0
03-05-2014, ora 11:54
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
SI A AVUT REZULTATE BUNE? DACA VREI SI ALTCEVA INSEAMNA CA NU PREA.
0
03-05-2014, ora 17:31
elena_ionita
Nu este medic/terapeut
elena_ionita
Am avut rezultate foarte bune, dar pentru a fi sigura ca infectia nu se mai repeta am folosit un singur flacon de Reishi. Intrebarea mea era daca este suficient intr-un an de zile un singur flacon pentru ca sistemul imunitar sa poata lupta cu anumite boli cum ar fi cele tumorale.
0
04-05-2014, ora 01:28
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Tumorile ACTIONEAZA atunci cand gasesc liber, cand sistemul imunitar este la pamant sau ia pauze, din cele pe care mi lea explicat mie un medic am intes ca sistemul imunitar ia pauze din urmatoarele cauze; stres, boli, este mai slab, si multe alte cauze stiute si nestiute.
Am citit printre altele cartea ANTICANCER SCRISA DE DOCTOR DAVID SERVAN unde se arata modul de actiune al tumorilor si cum sistemul imunitar le poate distruge daca o gasesti merita so citesti, incerca pe net, si o sa vezi cam ce alimente sunt benefice, exista si tabele cu alimente pe diferite tipuri de tumori.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O pastilă care imită sistemul imunitar
  • Un nou pas spre crearea unui medicament pentru tratarea rapidă și completă a alergiilor
  • Mediul, mai important pentru sistemul imun decât ereditatea
  • Efectele benefice ale soarelui asupra sistemului imun
  • A fost descoperită o substanță ce acționează asupra sistemului imunitar precum adrenalina
  • Probioticele și sistemul imunitar
  • Modificările sistemului imunitar pot promova îmbătrânirea sănătoasă
  •