intarziere ciclului cu 3 luni!!! va rog un raspuns!

06-03-2008
catarina
Nu este medic/terapeut
catarina
buna!am 21 de ani si ultima menstra am avut-o pe 26 decembrie, in luna ianuarie am urmat un tratament petru candida apoi am avut in aceiasi luna timp de 5 zile niste scurgeri maroni abundente...a fost la ginecolog si a zis ca nu e vb de o sarcina si sa astept...cat sa mai astept?ca nu stiu ce sa mai fac?va rog sa ma ajutati cu un sfat ceva! cu stima
4 comentarii
0
08-03-2008, ora 00:00
farm.caty
Nu este medic/terapeut
farm.caty
aveti incredere in acel medic? suntem in martie, trebuia sa se regleze si chiar daca era vb de sangerari maronii banuiesc ca trebuiau sa apara la aproximativ aceiasi data lunar. urgent la un control eventual teste de sarcina individual, asigurativa! se poate adm un tratament pt provocarea menstuatiei, vedeti ce se poate face la medic, un cabinet individual daca nu la spital.
0
10-03-2008, ora 00:00
catarina
Nu este medic/terapeut
catarina
farm.caty multumesc!mi-am facut teste de sarcina si au iesit negativ...acum am luat Utrogestan-prescris de dr ginecolog-timp de 3 zile cate 3 pastile odata...-sper sa imi vina menstra!...
0
11-03-2008, ora 00:00
iuliamihai
Nu este medic/terapeut
iuliamihai
spune-mi daca ti-a venit... si eu ma confrunt cu aceeasi problema si nu sunt insarcinata nici eu... astept raspuns si sanatate !!!
0
03-11-2008, ora 01:16
mikiscence
Nu este medic/terapeut
mikiscence
salut..a.m luat utrogestan si m-am simtit foarte rau..lesinam in fiecare zi...recomandat de ginecolog!!!imi crestea tensiunea si vedeam negru in fata ochilor plus ca am luat vreo 4 zile si ma umflasem vreo 4 kg...nu era chiar amuzant...le-am lasat...si mi-am schimbat ginecologul:(cred ca depinde de organism...mie oarecum mi s-a reglat..am la 35 zile da mai bine mai rar:))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.