intarziere menstruatie

23-01-2012
ariadna88
Nu este medic/terapeut
ariadna88
Buna ziua.am o problema care ma nelinisteste.Ultima menstruatie am avut-o in 23 Noiembrie.Deseori imi intarzie menstruatia aproximativ o saptamana, maxim pana acum a fost de 2 saptamani, in plus in fiecare luna am dureri insuportabile de cap(de aproximativ 3, 4 ani)...nu stiu dar banuiesc ca ar avea o cauza hormonala pt ca ma doare cu cateva zile inainte sa imi vina menstruatia.ceea ce m-a ingrijorat e ca in decembrie nu am avut menstruatie.Luna aceasta ar fi trebuit sa vina in jurul datei de 20...sau mai tarziu, am sanii mai sensibili si durerosi, dureri de ovare, dureri de cap de cateva zile...dar menstruatia nu mi-a venit...am avut un raport sexual cu prietenul meu in decembrie...neprotejat dar nu a ejaculat in mine.Mi-am facut 4 teste de sarcina in toata perioada asta si mi-au iesit negative, mi-am facut test si cu prima urina dimineata si tot negativ a iesit. O sa imi fac saptamana aceasta o programare la ginecolog...dar as dori sa aflu o parere: care ar putea fi cauza lipsei menstruatiei?o sarcina?ce alte cauze ar mai putea fi?am 23 de ani.Va multumesc anticipat.
1 comentarii
0
25-01-2012, ora 19:41
magdaomg
Nu este medic/terapeut
magdaomg
...si eu am aceeasi problema...sper sa raspunda cineva mai repede daca se poate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: