Intarzierea menstruatiei!

558 comentarii 1 2 ..... 18 19
0
26-03-2016, ora 14:20
Alexandrara
Nu este medic/terapeut
Alexandrara
Buna, am si eu o problema, am facut sex cu prietenul meu neprotejat, a ejaculat afara. Menstruatia mi-a intarziat 5 zile. Uneori ma dor ovarele si imi curge acel lichid alb fara miros, am si sanii intariti, este posibil sa fie vorba de o sarcina?
0
30-04-2016, ora 14:26
Irina112
Nu este medic/terapeut
Irina112
Buna ziua!Am si eu o intrebare am avut contakt sexual akum o saptamina neprotejat, am mai avut si mai inainte, dar akum nu mia venit ciclul menstrual de 5-6 zile, era relugat in fiecare luna, este riscul de a fi insarcinata, caci timp de un an jumate nu am ramas insarcinata si nu mia intirziat ciclul, asta e prima data, ajutatima va rog frumos, nu am fakut inka nici un test de sarcina, vreau sa mentionez ca a ajaculat inauntru, tot timpul dupa kontakt ma duceam la baie
0
30-04-2016, ora 14:30
Irina112
Nu este medic/terapeut
Irina112
Facusem 4 teste akum o luna si 2 din ele aparea a doua linie abia abia se vedea
0
14-05-2016, ora 18:31
elena.ioana
Nu este medic/terapeut
elena.ioana
Buna ziua.Ultimul contact sexual a fost in decembrie 2015.Am avut ciclu menstrual pana in luna martie.In luna aprilie si in luna mai nu am mai avut cm.Am facut un test sarcina urina in aprilie si doua teste urina in mai.Au fost toate trei negative.Ciclu tot nu a venit.E posibil ca teste de urina sa le fi facut prea tarziu de la ultimul contact si de asta sa fie negative?Mi e tare frica ca as putea fi gravida
0
22-05-2016, ora 00:57
Marya2016
Nu este medic/terapeut
Marya2016
Buna seara. Ce tratament as putea lua pt chisturi ovariene, ovare inflamate si uter inflamat in afara de anticoncepționale pentru ca ma simt foarte rau de la ele. Stie cineva un ginecolog bun in bucurești?
0
01-09-2016, ora 21:47
ioana gratiela
Nu este medic/terapeut
ioana gratiela
buna seara ma numesc ioana. as avea si eu o intebare daca imi puteti raspunde. am fost la un control de rutina si mi-a descoperit un chist ovarian, mi-a prescris orgametril, l-am terminat de 2 saptamani dar nu mi-a venit ciclu menstrual inca ar trebui sa merg la doctor sau sa mai astept? mentionez ca nu pot merge la acelasi doctor pt ca sunt plecata dar controlul l-am facut in tara. Va multumesc si astept aspunsul dumneavoastra
0
19-05-2017, ora 18:19
madalin16254
Nu este medic/terapeut
madalin16254
Buna ziua, as vrea sa intreb si eu ce poate intarzia ciclul.Am facut sex cu prietena mea dar m.am protejat imi e frica sa nu fie insarcinata, dar nu prea cred asa ceva atata timp cat m-am protejat.Mentionez ca nu i-a mai venit ciclul de aproape 2 luni, sa fie vre-o dereglare?.va multumesc!
0
22-06-2017, ora 13:30
Doinitzaa
Nu este medic/terapeut
Doinitzaa
Buna... am 19 ani si mie de obicei imi venea menstruatia regulat pana luna trecuta cand mi.a intarziat 7 zile... mi.am facut 2 teste de sarcina si mi.au iesit negative dar simtome de sarcina aveam (dureri groaznice de sani )
Luna aceasta iar nu mi.a venit de 3 zile si inca mai astept !
Si inca ceva luna trecuta am avut 2 sangerari inainte cu o saptamana de termen si luna aveasta inca una tot la fel
Ce se intampla ma poate ajuta cineva ??
0
22-06-2017, ora 13:31
Doinitzaa
Nu este medic/terapeut
Doinitzaa
Si inca ceva eu cu prietenul meu ne dorim un bebe si nu ne.am protejat deloc !
0
26-07-2017, ora 14:33
Nitta
Nu este medic/terapeut
Nitta
Buna xiua.Am 24 ani.Vreau foarte mult sa devin mamica.Daca am asa simptome ca: urinari fregvente, sini srnsibili si durerosi, oboseala, crampe si dureri de spate e posibila sarcina? Cm mia intirziat cu 4 zile deja, am facut un test la orce ora si a iesit negativ
0
15-02-2018, ora 22:59
Georgi9
Nu este medic/terapeut
Georgi9
Buna seara am și eu nelămurire dacă se poate mi a întârziat menstruația 10 zile am făcut teste de sarcina și este negativ... luna trecută mi a venit mai devreme decât trebuia. menstruația este neregulată. Multumes
0
26-03-2018, ora 10:30
Alinuzza
Nu este medic/terapeut
Alinuzza
Buna am o intrebare!Am nascut acum 4 luni si in luna decembrie am avut menstruatie pe 27, in ianuarie pe 24 si in februarie pe 22.In luna martie mia intarziat 4 zile.Mentionez ca nu a ejaculat in mine ci afara.Este posibil sa fiu insarcinata?Va rog ajutati-ma cu un raspuns.Multumesc!
0
28-03-2018, ora 15:48
Ovidia
Nu este medic/terapeut
Ovidia
Buna ziua! Imi doresc sa raman insarcinata. Am avut menstruatia pe 1.03 iar pe data de 16.03 am facut neprotejat. Am instalat si calendarul pe telefon si acum la momentul actual dupa acel calendar ar trebui sa fiu la menstruatie, dar nu sunt! Am facut si test de sarcina si este negativ. Mentionez ca am ciclul neregulat dar cunosc cand ar trebui sa imi vina. Este posibil sa fiu insarcinata?
0
28-03-2018, ora 15:49
Ovidia
Nu este medic/terapeut
Ovidia
Aa si am uitat sa mentionez ca am sânii intariti si ma dor, stare de somnolenta, urinari frecvente!
0
15-05-2018, ora 10:54
Ariana007
Nu este medic/terapeut
Ariana007
Buna seara, am 27 de ani, sunt casatorita si de cateva luni am hotarat impreuna cu sotul meu ca e momentul sa avem un copil. Am ciclul neregulat, pana in Feb 2018, am avut menstra la aprox 42 de zile (nu intotdeuna). Din Feb (27) insa, nu mi-a mai venit. In Octombrie 2017 medicul mi-a spus ca sunt perfect ok si pot oricand concepe un copil. Sa revin, nu mi-a mai venit de pe 27 Feb si eu am sperat sa fie sarcina. Am avut o sg data de atunci o scurgere maronie timp de 3 zile si a 4 a zi o scurgere ceva mai rozalie.Am facut multe teste, dar sunt negative. Am de cateva zile dureri/ crampe In zona adominala/inghinala, dureri de sani usoare ca si cum mi-ar veni, dar nu..Nu am niciun fel de simptoma de gravida, dupa parerea mea de “nestiutoare”.Locuiesc in UK, am fost la medic de familie si mi-a zis doar sa astept. O sa ajung in tara abia in Iunie.O sa merg la medicul meu care de asemenea mi-a zis sa astept sa imi vina, dar a mai trecut deja o luna de cand mi-a zis. Sunt cam stresata, o sa merg la medic, dar mi-ar placea macar sa citesc o parere a unui medic sau a unei persoane care a avut o problema similara. Imi cer scuze pt “mesajul” cam lung. Va multumesc
0
22-08-2018, ora 18:01
KOSVOSSKA
Nu este medic/terapeut
KOSVOSSKA
buna ziua, am si eu o problema de cateva luni menstruatia mea a luat o razna in aprilie mi a venit pe 29 in mai pe 26 in iulie tot pe 26 si acum in iulie pe 27 mi a intarziat o zi, dar problema e ca am luat tratament pentru infectie vagunala cu un antibiotic si cervucid si urinal acut, n am avut contacte cu prietenul decat in cateva zile dar nu in ziua ovulatiei, si nu a ejaculat in vagin, problema e ca pe data de 26 cand mi a intarziat menstruatia a venit pe 27 dimineata fix la 24 de ore si era cam abundenta cu cheaguri eu de obicei am cheaguri dar acum mai erau cateva cheaguri pe care le vedeam pe fundul toaletei de fiecare data cand mergeam la baie, adica primele 2 3 zile si dupa nu am mai avut asa, si acum in a 15 zi de menstruatie adica la ovulatie am avut o secretie maronie lipicioasa doar odata pe zi sa intamplat asta, imi puteti da un sfat?
0
13-01-2019, ora 17:51
2394
Nu este medic/terapeut
2394
Buna ziua, de ceva timp simt ceva schimbat la mine. Luna trecuta am avut menstruatie diferita fata de celelalte luni, fiind o culoare rozalie si in cantitate foarte mica. De 5 zile am dureri premenstruale si sani sensibili iar menstruatia mi-a intarziat 4 zile. Ieri mi-am luat un test de sarcina si a iesit negativ. Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat sau o parere. Nu stiu ce sa cred, ce ar putea fi? Imi doresc mult un bebe
0
14-03-2019, ora 18:57
gaby.ruja
Nu este medic/terapeut
gaby.ruja
Bună ziua! În data de 27 februarie am întreținut relații sexuale neprotejat cu partenerul meu, urmand ca în data de 02martie să imi vină menstruația. Menționez că în luna februarie mi-a întârziat menstruația o săptămână (ultima menstruație fiind în 02 februarie). Mi-am făcut 2 teste de sarcină ambele având rezultat negativ. Nu am menstruația regulată de fel, însă nu mi-a întârziat niciodată atât de mult. Ce îmi recomandați să fac? Vă rog mult sa mă ajutați pentru că mă stresează faptul că nu știu nimic. Teoretic trebuia să vină în 2 martie, dar nu vine regulat, dar a întârziat aproape 2 saptamani. Vă rog din suflet sa mă ajutați cu un sfat!!! Mulțumesc anticipat!!!
Adaugă un comentariu / răspuns
558 comentarii 1 2 ..... 18 19

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •