Intarzierea menstruatiei(nu sunt gravida!)...astept raspuns

01-04-2014
cludia994
Nu este medic/terapeut
cludia994
Buna!
Am urmat 7 zile din 10 tratament cu ovule Klion d 100 si apoi mi-a venit menstra 27 feb (data la care trebuia sa imi vina)... luna ce tocmai a trecut nu mi-a venit...intrebarea mea este : este o dereglare din cauza ovulelor sau acestea nu au legatura cu intarziarea menstrei?
Mentionez ca am facut un test de sarcina si a iesit negativ.
Tin cont de toate raspunsurile!
Astept raspuns!
Multumesc anticipat!
3 comentarii
0
02-04-2014, ora 09:55
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Ovulele nu au nici cea mai mica legatura cu intarzierea menstruatiei.

Este vorba despre o dereglare hormonala, chist ovarian sau sarcina.
Sa mai faci un test daca tot nu vine sau, si mai bine, mergi la medic.
0
02-04-2014, ora 18:26
cludia994
Nu este medic/terapeut
cludia994
Multumesc pentru raspuns !
0
20-03-2016, ora 21:17
Nicolenicole
Nu este medic/terapeut
Nicolenicole
Sunt intr-o situatie similara cu intarzierea ciclului, numai CA EU nu am luat nici UN fel de pastile.am 22 ani, activa din punct de vedere sexual, ciclu regulat, numai CA ultima menstruatie am avut-o PE 7 februarie si de atunci nimic, numai dureri menstruale, stari de greata si ameteli arsuri uneori, nici UN fel de secretii sau sangerari, doar ft Putin intr-o zi ceva de culoare maron doar cateva picaturi omogene, am facut 7 teste pana acum si sunt negative iar pentru mine este greu SA ajung la un medic ginecolog deoarece sunt in UK si aici te programeaza la GP la saptaluni ddiferenta si nu te trimit la ginecolog daca nu dai ortu' popii, adica daca nu este urgent.iar la privat te trateaza ca pe o bacnota(cel Putin in zona in care locuiesc EU).asta e. din CE am citit PE internet reiese CA ori este o sarcina extrauterina ceea CE sper SA nu fie, sau toata intarzierea SA fie bazata PE sistem nervos, din cauza stresului.oricum AR Fi, bine nu e, si daca stie altcineva SA ma lumineze si PE mine VA rog.imi imaginez CA este greu SA dai UN verdict PE nevazute :) multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.