intarzierea menstruatiei si 2 teste neg...sunt insarcinata??

01-09-2008
al3xa
Nu este medic/terapeut
al3xa
am o problema si caut u raspuns urgent...ultima oara mi-a venit menstruatia pe 30iulie iar acum imi intarzie si nu am nici un simptom ca mi-ar venii.eu am facut sex cu prietenul meu protejat dar si cateva ori fara prezervativ(adik nu isi dadea drumu in mine)dar am avut f mare grija...eu mi-am facut un test acum o saptamana dar nu dimineata la prima urina si in timpul zilei si mi-a iesit negativ...iar pe 30 august mi-am facut al doilea test tot in timpul zilei care mia iesit tot negativ..problema e ca menstruatia nu imi vine si am mai si racit jos pt ca intro noapte urinam des si cu usturime f mare...intrebarea mea e daca e vreo sansa sa foiu insarcinata??si daca intarzierea menstruatiei poate avea si alta cauza cum ar fi raceala la burta sau alceva.sunt disperata asa ca maine dim imi mai fac un test cu prima urina a diminetii sa vad cum iese.e posibil k testele sa imi iasa negativ si eu sa fiu insarcinata??da_ti_mi va rog un raspuns cat mai urgent pt ca nu stiu ce sa ma fac.
1 comentarii
0
05-09-2008, ora 00:00
alinacampean
Nu este medic/terapeut
alinacampean
stai linistita.. si nu te stresa.. :))intarzierea menstruatiei poate fi si din acuza stresului precum si alte multe cauze..Daca v-ati protejat nu ai de ce sa te temi si cu atat mai mult cu cat ai facut 2 teste(alea nu mint) Eu am avut o data o intarziere si de 2 luni..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.