intarzierea menstruatiei si postinor

22-04-2008
georgiana_85
Nu este medic/terapeut
georgiana_85
buna ziua!ultima menstruatie a fost pe 9.03.pe 22.03 am luat postinor in urma unui contact neprotejat, dupa o sapt am avut sangerari care au durat cateva zile.pe 5.04 am avut un alt contact sexual neprotejat.teoretic nu eram in perioada fertila pt ca urmatoarea menstra o asteptam in jurul datei de 9.04.deja mi-a intarziat menstruatia 13 zile, am facut 3 teste de sarcina, toate au iesit negative.e posibil sa fiu insarcinata?multumesc!
3 comentarii
0
22-04-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Postinorul da acele sangerari precoce, care, din pacate, perturba calendarul fiziologic al menstrelor. Daca dupa data de 5.04 nu ai mai avut alt contact sexual, atunci o eventuala sarcina de la acea data ar fi pozitivat testele de sarcina pana acum. Dupa calculele mele sangerarea de dupa Postinor a survenit in ultimele zile ale lunii martie. Suntem in 22.04.eu nu vad de ce consideri ca-ti intarzie menstruatia.Ar trebui sa ai menstra in jurul datei de 26.04, nu?
0
22-04-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Daca testele de sarcina au iesit negative inseamna ca nu sunteti insarcinata.Problema este ca dumneavoastra faceti abuz de Postinor.Mai bine luati anticonceptionale si astfel veti fi protejata tot timpul si nu va veti mai face griji pentru o sarcina.
Toate cele bune.
0
22-04-2008, ora 00:00
georgiana_85
Nu este medic/terapeut
georgiana_85
urmatoarea menstruatie trebuia sa fie in jurul datei de 9.04.acele sangerari nu sunt posibile efecte ale postinorului?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: