Intarzieri anormale sau o dereglare hormonala?

07-05-2008
matidia
Nu este medic/terapeut
matidia
acum 2 sapt am avut primul contact sexual..sa zic asa.. dar protejat..iar el nu si'a dat drumul in mine...a durat f putin.
acum imi intarzie ciclul...trebuia sa'mi vina pe 28. dupa 3 zile mi'a curs putin..si dupa deloc...apoi dupa inca 2 zile mi'a mai curs putin..si dupa iar deloc. nici pana acum nu'mi venea f regulat, dar niciodata nu mi'a s'a intamplat asa.o fi vreo dereglare hormonala?
cam de vreo luna am observat in in zona genitala am nijte mici scurgeri branzoase albe.fara miros..

n'am avut niciodata contact sexual neprotejat..ce o fi? :-s

pls help
5 comentarii
0
08-05-2008, ora 00:00
MACKANZIE
Nu este medic/terapeut
MACKANZIE
poti fii insarcinata.Un test de sarcina ai luat ca e pe toate drumurile.Iar scurgerea aia poate fii leucoree daca nu ai mincarimi.Foloseste prezervativ in viitor daca nu vrei sa ai parte de surprize.SI fa bine sa te duci la med.ginecolog el stie cel mai bine nu trebuie sa-ti fie jena.
0
08-05-2008, ora 00:00
matidia
Nu este medic/terapeut
matidia
am avut contact dar a FOST CU PREZERVATIV. si a fost si prima data knd am facut'o...doar k a durat f putin..eram virgina...de asta zic.a durut...iar el n'a apukt sa ejaculeze ( in prezervativ)...deci nu cred k am cum sa fiu insarcinata..nu? si am avut si mancarimi.

:-s
0
08-05-2008, ora 00:00
matidia
Nu este medic/terapeut
matidia
in plus...atunci knd esti insarcinata...eu stiam k nu'ti mai vine deloc ciculul..iar mie mi'a venit.cate un pic in fikere zi.
ar putea sa fie o dereglare hormonala? sau din cauza stresului...?
0
10-05-2008, ora 00:00
MACKANZIE
Nu este medic/terapeut
MACKANZIE
Draga mea e si stresul o cauza dar nu te culca pe urechea asta.Daca nu a ejaculat in prezervativ atunci unde? Daca a ejaculat in tine chiar f.putin atunci e posibil sa fii insarcinata chiar daca ti-a venit ciclu poate venii si peste sarcina pina la 3 luni in cazuri rare binenteles, deci ia un test de sarcina iar daca iese negativ repeta-l la 1-2 sap. sa fii sigura si daca a 2 oara iese neg. atunci poti inlatura aceasta prob. iar despre scurgeri cu mincarimi, miros neplacut nu poate fii decit ca ai luat de la el o boala venerica chiar daca nu a ejeculat in tine.Daca mai ai simtomele respective du-.te de te trateaza cit mai repede ca apoi e mai rau.Pina ajungi la medic spalate cu ceai de galbenele acolo i zii si a 2 zii in apa calda pune 1 lingurita bicarbonat de sodiu.Spalaturile se fac seara iar daca continua dute la dr.Succes SI SANATATE.
0
13-03-2010, ora 08:08
florinnutza
Nu este medic/terapeut
florinnutza
buna. am 18 ani si 6 luni. Cam de o luna pot sa spun ca mi-am inceput viata sexuala. Prima data a fost ceva rapid, fara prezervativ, iar prietenul meu nu a ejaculat in mine. Dupa ceva timp s-a intamplat dar cu prezervativ. Problema care ma framanta este faptul ca imi intarzie menstruatia: luna trecuta mi-a venit in 6 acum deja este 13.Tin sa punctez ca nu imi este regulat deloc si imi venea mereu mai tarziu cu vreo 4, 5 zile. Cand trebuie sa fiu in perioada menstratiei ma doare ff tare pieptul, acum la fel dar am momente cand nu stiu ce sa mai cred si intru in panica.
Ajutati-ma va rog!!!!!!!! Sunt disperata daca s-ar intampla sa fiu insarcinata nu stiu daca as putea sa trec peste. Va rog sa-mi spuneti ce sa fac. Va multumesc anticipat!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Semne de dezechilibru hormonal
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Ce este o dereglare hormonală?
  • Ciclul de două ori pe lună
  •