intepaturi in partea dreapta a capului, din cauza oboselii si a stresului

10-11-2012
nicorian
Nu este medic/terapeut
nicorian
Buna ziua,

In urma cu 4 ani am avut niste dureri cumplite de cap manifestate prin intepaturi in partea dreapta a capului, deasupra urechii. Medicul mi-a spus ca e din cauza stresului si a oboselii. Timp de 4 ani, de 2 ori pe an am urmat un tratament cu Lucetam, Bilobil si Ca, Mg si Zn. Perioada de 3 luni cat luam pastilele nu aveam acele dureri, apoi reveneau. Acum am incheiat doar de 1 luna tratamentul si durerile au reaparut, in forta.
Ma inteapa mai mult atunci cand respir. E o durere ce se intinde pe toata partea dreapta a fetei si a capului. Ma concentrez din ce in ce mai greu.
Ma poate ajuta cineva?

Multumesc frumos!
6 comentarii
0
11-11-2012, ora 10:30
mirela.ana99@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
mirela.ana99@yahoo.com
v-ati simtit bine cat timp luati acel tratament.inseamna ca organizmul d-vs nu pastreaza ptr mult timp acel tratament...il eliminati foarte repede..datorita toxinelor din corp.va trebuie o detoxifiere...facuta de 2 ori pe an...timp de trei luni.si o VITAMINA C...combinata cu Ca, Mg si Zc.care pregateste organizmul ptr a pastra toate vitaminele..dar sa fie naturale...cumparate personal din depozite..
0
14-11-2012, ora 09:24
nicorian
Nu este medic/terapeut
nicorian
Buna ziua,

Ce presupune tratamentul pentru detoxifiere si la ce va refereati mai exact prin "cumparate direct din depozit"?

Multumesc!
0
08-05-2014, ora 16:35
Sevgi1294
Nu este medic/terapeut
Sevgi1294
Am o ploblema asemănătoare de câteva luni bune simt intepaturi puternici deasupara urechi drepte, nu am consultat medicii inca din lipsa de timp... De la ce ar putea fi si ce pot sa fac ma poate ajuta cineva?
0
14-05-2014, ora 20:38
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Neurologie, SUCEAVA
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Mergeti la un consult neurologic si faceti un computer tomograf cranian. Este foarte probabil sa fie tot din cauza stresului si oboselii, dar trebuie sa fiti sigur, sa eliminati alte posibile cauze. Sanatate!
0
21-05-2014, ora 23:10
Sevgi1294
Nu este medic/terapeut
Sevgi1294
Multumesc
0
30-08-2016, ora 09:33
naty20
Nu este medic/terapeut
naty20
Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi. In urma cu 4 luni am avut un mic accident casnic, mi-a cazut un obiect destul de greu in cap in partea dreapta. La 2 saptamania dupa aceasta intamplare, mi s-a facut rau brusc, prin ameteala puternica, stare de lesin, senzatie de voma, durere puternica in partea dreapta. Nu mi-am amintit de episodul cu lovitura momntan si am mers la orl crezand ca e ceva la ureche. Nu era nimic in neregula, analizele indicate de medicul de familie in prima faza erau bune, am inceput sa iau betaserc de 24 dar fiinda imi era tot mai rau a sasea zi am mers la urgenta, unde mi s-a facut CT, rezultatul fiind normal. Singurul lucru evidentiat in mod special de dr neurolog a fost ca prezint niste reflexe foarte vii (nu stiu ce inseamna). Am mers la un dr neurolog in particula, iar concluzia a fost ca acest sindrom vertiginos ar fi periferic iar cauza ar fi urechea interna. Ametelile nu au inceptat nici acum, sunt perioade cand imi e mai bine dar sunt perioade cand simt ca ma prabusesc la propriu. Cu aproximativ 3 saptamani in urma, am incercat sa fac putina miscare, (aerobic) dar totul a luat o intorsatura neasteptata. Au inceput niste intepaturi in urechea dreapta, maxilar, gat ceafa, ochi, mi se zbate ochiul drept incontinuu, imi amorteste ceafa. Ameteleile au revenit cu o intensitate mai mare. Am luat 5 zile Vimovo, la recomandarea dr ORL-ist, mi-a mai trecut. Cand ma asez in pat, simt o slabiciune si o senzatie de tremur al muschilor de la maini si picioare. Ma simt ca o leguma, abia reusesc sa fac fata programului normal de zi cu zi. M-am programat pentru teste de vestibulogie la Clinica de recuperare Iasi dar programarile dureaza destul de mult ( aproximativ 2 luni chiar daca sunt cu plata). Intre timp am fost si la control oftalmologic unde totul e bine. Am facut o radiografie cervicala unde imi scrie uncartroza etajata cu pensare discala. Peste 2 zile trebuie sa merg la un medic neurochirurg. Care ar fi parerea d-voastra fata de toate cele relatate mai sus? Multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Stresul
  • Durerea de cap
  • Stresul are un rol activ în afecțiunile dermatologice inflamatorii
  • Stresul și sistemul imunitar
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • 5 metode de a învinge oboseala
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  • Durerea de cap după somn
  •