intepaturi in piele

02-04-2012
Radu12345
Nu este medic/terapeut
Radu12345
Buna seara,
De acum doi ani, in timpul verii mai ales, dar nu numai, ma intepa pielea, insa nu aparea nimic. Intre timp mi-am facut si analizele si au iesit bune. In ultima vreme aceste intepaturi au devenit foarte dureroase, incep e la spate si in urmatoarele cateva secunde se extind pe tot corpul. Simt o durere insuportabila. Am fost la un dermatolog, foarte bun omu, mi-a distrus ficatu cu medicamentele lui si nu mi-a facut nimic la piele, si apoi am fost la un alt dermatolog care nu mi-a facut de asemenea nimic. Acestea se manivesta mai ales in prezenta luminii soarelui si caldurii.
Sper ca ma veti putea ajuta cu ceva.
5 comentarii
0
24-01-2018, ora 14:58
datcu daniela
Nu este medic/terapeut
datcu daniela
Buna ziua. Ati gasit raspuns ? Am aceiasi problema...
0
25-01-2018, ora 17:27
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Este răspunsul corpului la un alergen. Pentru a depista alergenul poți face anumite teste. Mergeti amândoi la medicul de familie pentru îndrumare. Sănătate!
0
25-01-2018, ora 18:33
datcu daniela
Nu este medic/terapeut
datcu daniela
Multumim. Ati avut aceiasi problema ?
0
29-11-2020, ora 09:17
Andre1234
Nu este medic/terapeut
Andre1234
Buna ziua! Stiu ca a trecut mult timp, dar ați reușit sa aflați cauza înțepăturilor. M-ar ajuta foarte mult sa stiu cum ați rezolvat problema. Si eu ma confrunt cu astfel de înțepături.
0
24-08-2023, ora 10:42
Memora
Nu este medic/terapeut
Memora
Buna ziua! Ma confrunt cu aceeași problema. Intepaturi pe tot corpul, dar mai ales la picioare si talpi. Am făcut zeci de analize medicale si toatr sunt bune. Care a fost cauza sau tratamentul?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.