Intepaturi in zona inimii, mana stanga amortita

30-10-2017
MikyT
Nu este medic/terapeut
MikyT
Buna seara,

Cam de la varsta de 12 ani, la ceva timp, am atacuri care se manifesta prin intepaturi in zona inimii insuportabile doar atunci cand respir, misc mana stanga sau gatul. Daca stau nemiscata si nu respir nu simt absolut nicio senzatie de disconfort in zona inimii. Am fost dusa la medic si i s a spus mamei mele ca imi creste cutia toracica si sunt normale senzatiile pe care le resimt asa ca am mers mai departe
cu aceste "atacuri", pana acum, la 24 de ani.
Astazi m am speriat deoarece pe langa faptul ca nu pot misc mana stanga si nu pot inspira pentru ca ma intepa inima (lucruri cu care deja m am obisnuit) de data aceasta mi a amortit atat mana cat si piciorul stang si partea stanga a gatului. Un "atac" care in mod normal dura maxim 5 minute, de data aceasta a durat in jur de 15.
Folosesc cuvantul "inteapa" inima dar nu stiu cat de corect este pentru ca simt ca mai mult ma tine ceva acolo, simt ca atunci cand respir sau imi misc mana este ceva care sa intinde atat de mult incat urmeaza sa se rupa...
Stie cineva ce se intampla cu mine?
Multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici