Interactiuni seroxat? Urgent

28-11-2012
ovidiu1984
Nu este medic/terapeut
ovidiu1984
Buna ziua!
Sunt sub tratament cu Seroxat (paroxetina). Sufeream de anxietate de mai mult timp iar psihiatrul mi-a prescris asta. Rareori, atunci cand nu mai dorm mai iau si cate un doxepin. Acum sunt foarte bine si multumit de tratamentul primit. Doctorul mi-a spus ca trebuie continuat. Problema e ca am suferit niste interventii stomatologice si am suferit de dureri de masea. Intrebarea ar fi: Ce tip de medicament as putea folosi pentru dureri pentru a nu interactiona cu cele doua? Majoritatea medicamentelor pe care le-as fi putut utiliza (ibuprofen, aulin) sunt pe lista celor cu care interactioneaza. Pana si banala aspirina interactioneaza cu paroxetina.

Va multumesc frumos!
3 comentarii
0
25-12-2012, ora 12:01
ovidiu1984
Nu este medic/terapeut
ovidiu1984
Chiar nu stie nimeni? De la farmacie mi s-a spus sa iau Algocalmin. Credeti ca e OK?
0
25-12-2012, ora 12:23
A.M.G
Nu este medic/terapeut
A.M.G
daca iai spus si ce tratament mai iei, atunci DA
0
25-12-2012, ora 16:35
A.M.G
Nu este medic/terapeut
A.M.G
sa stii ca mintea ta e singurul remediu in afectiunile acestea, eu am anxietate generalizata mai mult cu mintea imi trec simptomele decat cu pastile(pastilele au un efect cam de autosugestie) cunosc pecineva carea avea probleme de astea se ducea la urgenta cik sai bage un calmant in perfuzie(in care defapt nu era nimic)si dupa ce se termina nu mai avea nimik :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Rezistența la antidepresive ar putea avea legătură cu metabolismul
  • Un pas important în combaterea efectelor negative ale tratamentului antidepresiv
  • Antidepresivele pot slăbi rezistența oaselor prin încetinirea regenerării lor
  • Este permis alcoolul dacă iau antidepresive?
  • Cum acționează antidepresivele?
  • Antidepresivele pot fi luate în sarcină?
  • Antidepresivele sunt compatibile cu alăptarea?
  •