Interdictie de a discuta un anume subiect

31-01-2016
doctorandus
Nu este medic/terapeut
doctorandus
Mi s-a reprosat de administratorii forumului sa nu mai abordez un anume subiect.

Ei bine, vreau sa stiu de ce ei sunt cu unii muma, iar cu altii ciuma.

Alti utilizatori au voie sa posteze ce vor despre acest subiect, umpland forumul cu mesaje care fac parte dintr-o campanie de dezinformare profund contrara consensului medical asupra acestui subiect, iar eu nu am dreptul sa le dau replica, in conformitate cu tratate medicale si de psihologie de cea mai inalta tinuta si de larga recunoastere mondiala.

De remarcat ca subiectul abordat nu este o boala, deci nimeni nu poate pretinde despre sine ca ar fi suferit de o asemenea boala. Deci nimeni nu poate pretinde ca ar fi fost vindecat de o astfel de boala si ca ar relata experienta lui personala asupra modului in care a fost vindecat de ea.
3 comentarii
0
01-02-2016, ora 02:39
doctorandus
Nu este medic/terapeut
doctorandus
Intrebarea este daca administratorii acestui forum iubesc mai mult dezinformari de tipul "tratamentul pentru impotenta consta din ceai de hamei plus spovedanie" sau iubesc mai mult consensul medical, dupa cum reiese el din tratate si manuale universitare?

Eu cel putin mi-am facut datoria si am raportat ca neadecvate astfel de dezinformari medicale. Ma intreb de ce n-au fost sterse deja. Sigur, ei au dreptul sa faca din acest forum o platforma de raspandit dezinformare, eu nu ma pot opune.

Dar daca eu nu am dreptul sa discut acest subiect pentru ca nu am avut niciodata o astfel de boala, inseamna ca nimeni nu are dreptul de a discuta acest subiect pe forum, pentru ca un obicei considerat de medici drept normal si sanatos nu este o boala, si prin urmare nu poate fi vindecat. Vindecate pot fi numai bolile.

De ce nu pun medicul de la Clinica Marie Stopes, deja inregistrat pe forum, sa le explice cum stau lucrurile? Eu stiu deja ce le va spune deoarece am cautat pe Google dupa cuvintele Marie Stopes si numele subiectului in limba engleza.
0
02-02-2016, ora 21:02
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Hiperexcitabilitatea poate ca nu e o boala in sine dar cu siguranta este o disfunctie de care destui oameni vor sa scape, ori tu o promovezi ! Poate ca de asta ai fost atentionat !
0
03-02-2016, ora 20:19
doctorandus
Nu este medic/terapeut
doctorandus
Culmea este ca au fost avertizati si cei care faceau campanie contra a ce afirm eu.

Iar ce a scris Clinica Marie Stopes pe websiteul din Africa de Sud si pe cel din Nepal nu e un secret pentru nimeni. Mesajul redat pe websiteurile sale este foarte clar si fara inconjur.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.