interpretare analize

07-04-2016
stanlaura
Nu este medic/terapeut
stanlaura
Buna ziua!
In urma urma unor analize am constatat valori crescute la unele analize si as vrea sa stiu care ar putea fi cauza si la ce medic as putea apela?
proteina c reactiva-7.61mg/L
acid uric-6.1mg/dL
factorul reumatoid -<7UI/mL
VSH-15mm/h
fibrinogen-442mg/dL
Tin sa precizez ca aceste analize le fac in urma unei raceli de tip ORL, a unei sinuzite probabil si in decursul unei regim alimentar disociat urmarit saptamanal de catre medic nutritionist.
Rog din suflet sa imi spuneti ce trebuie sa fac si la cine sa apelez in rezolvarea acestei probleme. Multumesc!
3 comentarii
0
08-04-2016, ora 13:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Analizele sunt interpretate de medicul de familie in concordanta cu examenul clinic pe care vi-l efectueaza.
O copie din analize ramane la fisha la medicul de familie.
Sunati si faceti programare.
0
06-05-2016, ora 17:34
Cristina62
Nu este medic/terapeut
Cristina62
Bună ziua, în urma efectuării analizelor de sânge, s au înregistrat valori crescute astfel: acid uric 6, 73, fosfataza alcalina 117, tsh 4, 53. Va rog spuneți mi dacă sunt valori îngrijorătoare, va mulțumesc.
0
23-11-2017, ora 14:45
irina382
Nu este medic/terapeut
irina382
Buna ziua !
As dori sa ma lamuriti si pe mine...
Am efectuat hemoleucograma completa si ies din parametri urmatoarele valori: Hematii (RBC) 5.75 10^6/uL (valoarile normale fiind intre 3.9 - 5.7 / 10^6/uL) si Indice de distributie a trombocitelor (PDW) 20.0 % (valorile normale fiind intre 8 - 18.5 / % )
Va multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.