Interpretare rezultat PET CT

24-12-2011
aly32
Nu este medic/terapeut
aly32
Am fost diagnosticata cu Boala Hodgkin, am urmat 6 cure de citostatice dupa care mi s-a recomandat PET/CT. Concluzia evaluarii PET/CT a fost: 'fara zone cu activitate metabolica crescuta sugestive PET/Ct pentru prezenta de modificari cu substrat oncologic'. Va rog, daca poate cineva sa imi interpreteze rezultatul, Va multumesc.
5 comentarii
0
24-12-2011, ora 23:35
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Din concluzie reiese ca totul e bine.
Oncologul tau nu te-a lamurit?
Sanatate si numai bine!
0
25-12-2011, ora 01:10
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
te afli intr-o remisie completa cel putin din punct de vedere imagistic. felicitari! consulta-te si cu hematologul tau !
0
26-12-2011, ora 10:54
aly32
Nu este medic/terapeut
aly32
Multumesc. Sarbatori fericite, sanatate si multe bucurii.
0
27-12-2011, ora 12:15
laurasa
Nu este medic/terapeut
laurasa
te rog mult spune-mi si mie ce simptome ai avut si prin ce analiza ti-a fost depistata boala.cred ca am si eu ceva probleme...peste putin timp va trebui sa merg la hematolog.mersi!
0
27-12-2011, ora 16:43
aly32
Nu este medic/terapeut
aly32
Nu am avut nici un simptom, eram un om perfect sanatos, cel putin asa ma simteam. Intr-o dimineata m-am trezit cu un ganglion latero-cervical stang inflamat, am mers la urgente unde mi s-au recoltat analize, rezultatele au fost VSH crescut, fibrinogen crescut, proteina C pozitiva. Am plecat la urgenta la Fundeni unde in urma investigatiilor (tomograf, biopsie) mi s-a pus diagnosticul de Boala Hodgkin. Sfatul meu e sa nu amani vizita la hematolog. Astept vesti de la tine. Daca mai doresti informatii te rog sa imi scrii. Sanatate multa.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: