Întrebare

23-02-2017
Bianca2294
Nu este medic/terapeut
Bianca2294
Buna ziua, am o problema, aproximativ acum 5 zile am scuipat sânge din gât fara tuse fara nimic. Am fost la medicul de familie care m-a trimis la Pneumologie. Mi-am facut analizele si la plămâni nu am nimic. Doctorul pentru liniștea mea mi-a dat sa imi fac si sputa si un exudat faringian. Dar marti vin rezultatele Problema e ca ma deranjează gâtul, senzație de nod in gat, gat uscat, deranjare la înghițire. Menționez ca sunt foarte stresată si am mai avut atacuri de panica din cauza unor probleme de sanate. Din gat mai scuip lichid cu firicele de sânge. Mi s-a spus ca este posibil sa fie si din cauza unei sinuzite. Inca sunt foarte stresată. Astept un raspuns cu ce ar putea fi. Va multumesc
6 comentarii
1
23-02-2017, ora 19:46
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 daca e de la sinuzita ar trebuie sa fie cu secretii vascoase pururlente din nas si cu firicele de sange
2 din Gura poate fi. de la Gingii inflamate si infectii dentare
de la un faringe prea uscat din cauza unui reflux gastro-esofagian si aliemtelor acre, acide, citrice
3 poate fi si de la venele dilatate de pe esofag. daca sunt probleme mari cu ficatul
4 Nici stresul si nici panica NU te ajuta sa te vindeci..dincontra te incurca sa gandesti lucid
asa ca poate e cazul si de cosnult la un psiholog..si dupa la stomatolog, ORL si gastro
0
23-02-2017, ora 20:38
Bianca2294
Nu este medic/terapeut
Bianca2294
Va multumesc frumos ! Am fost la ORL si sunt secreții purulente, Si mi-a dat rețeta. La gatro mi-al facut anul acesta si este totul in regula, nu consum sucuri sau alimente acide. Trebuie sa vina saptamana viitoare rezultatul de la sputa si exudat faringian, sper sa nu greșesc. In principiu este totul in regula. Cand vor veni rezultatele voi reveni cu detalii. Multumesc frumos !
0
23-02-2017, ora 21:30
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pentru Confirmarea Sinusitei..sa facut radiografia SAF sau un CT la sinusuri??
daca NU
atunci trebuei facut
0
24-02-2017, ora 09:39
Bianca2294
Nu este medic/terapeut
Bianca2294
CT si RMN
0
24-02-2017, ora 12:01
Bianca2294
Nu este medic/terapeut
Bianca2294
Poate fi vorba si de TBC, daca la radiografie nu a ieșit nimic. Rezultatul vine de abia marti
0
24-02-2017, ora 15:56
Bianca2294
Nu este medic/terapeut
Bianca2294
?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: