Sunt căsătorită cu verișorul meu de.al doilea și ne.am dori un copil

22-03-2017
C.r.f
Nu este medic/terapeut
C.r.f
Bună seara.
Sunt căsătorită de 2 ani cu verișorul meu de.al doilea după o relație de 4 ani. Tatăl meu cu mama lui sunt verisori dar tatăl meu fiind plecat din tara de când aveam eu vreo 6 ani nu a avut cu soacră mea o relație de verisori, eu crescând și neștiință ca este verișoara tatălui, când am aflat era deja târziu. Am încercat sa ne despărțim de multe ore dar fără succes și am ajuns la concluzia ca ne facem rău singuri luptând împotriva noastră.
Acum problema este ca ne.am dori un copil pe viitor și ne.ar interesa cât de mari sunt riscurile și ce ar trebuie sa luam în calcul înaintea.
Poate este vreun medic care mi.ar putea răspunde din punct de vedere medical ce ași putea face sa aflu dacă sunt probleme, de exemplu cu se numesc analizele pe care le.am putea face.
Mulțumesc
11 comentarii
1
22-03-2017, ora 17:26
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Va recomand sa cautati un cabinet de Genetica si sa discutati cu un medic genetician. Acesta va va spune ce aveti de facut.
dr Petre Muresan
0
22-03-2017, ora 19:03
C.r.f
Nu este medic/terapeut
C.r.f
Mulțumesc
1
22-03-2017, ora 20:17
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu multa placere. Daca doriti, va rog sa-mi comunicati si mie ce ati rezolvat si ce vi s-a recomandat.
Cu stima si respect !
dr Petre Muresan
0
23-03-2017, ora 10:20
iisusebland
Nu este medic/terapeut
iisusebland
Draga Crf, parerea mea este ca sunteti consangvini, nu puteti sa aveti un copil sanatos, sunteti rude destul de apropiate.
Incercati sa infiati un copil, ca daca veti avea un copil bolnv, va va fi greu toata viata, ar fi o nenorocire!
Imparateasa Sisi a Austroungariei era maritata cu varul ei si a avut un copil care la maturitate s-a sinucis!
Numai bine!
1
26-03-2017, ora 02:07
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Raman la sfatul meu medical de a consulta un medic genetician.
dr Petre Muresan
2
31-03-2017, ora 00:14
zxcvbnm,
Nu este medic/terapeut
zxcvbnm,
Dragă „iisusebland”, recomand o vizită la medicul psihiatru, cât de repede posibil!!!
Sincer, nu cred că mai ai vreo șansă de scăpare, dar încearcă totuși.
Ce nu înțeleg eu este de ce îți pierzi vremea pe un site medical când poți să îți pierzi vreme pe un forum de creștini spălați pe creier?
Din ce spui tu reiese că un copil sănătos - indiferent ce oi fi înțelegând tu prin „sănătos” - se poate naște doar într-o familie cu părinți care nu sunt rude, ceea ce e aberant, neadevărat.
Ce se întâmplă oare când un copil sănătos se naște într-o familie cu părinți bolnavi? =)))

C.r.f., mergi la un genetician să te lămurești. :)
1
31-03-2017, ora 21:19
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
NU inteleg nici eu de ce e asa de greu sa se inteleaga necesitatea de a consulta un genetician.
dr Petre Muresan
0
01-04-2017, ora 17:35
C.r.f
Nu este medic/terapeut
C.r.f
Mulțumesc pt răspuns
Pt mine a fost de ajutor și am înțeles și cel mai repede posibil, când ajungem în România voi merge la un doctor genetician
Mulțumesc încă odată.
1
14-04-2017, ora 16:39
Leenab
Nu este medic/terapeut
Leenab
Eu cunosc o familie, azi în vârstă, care are doua. fete frumoase, după câte știu eu fără probleme. Nu cred că e ceva grav când veri de gradul doi se iubesc, ar fi mai grav dacă s-ar continua cum era pe vremuri în monarhii.
1
14-04-2017, ora 17:11
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Parerile sunt bune si pot oferi o incurajare, dar informatii exacte aduce un consult la medicul genetician.
dr Petre Muresan
0
29-09-2017, ora 20:11
C.r.f
Nu este medic/terapeut
C.r.f
Bună seara. Am reușit vara aceasta sa facem analizele și au ieșit bune, doctorița nea explicat ca putem face copii fără ca aceștia sa fie cu probleme. E totul normal ! Va mulțumesc pentru răspunsuri! O zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.