Întrebare presiune in cap și urechile înfundate

11-10-2017
florina magda
Nu este medic/terapeut
florina magda
Buna seara, de câteva luni simt o presiune in cap și urechile înfundate simt cum bate inima in urechi. Ce poate fii, unde sa merg? Este ceva grav ?
8 comentarii
1
12-10-2017, ora 08:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
initial se merge la med.de familie unde se verifica tensiunea arteriala
de asemenea s ecere bilet de trimitere la ORL...
0
12-10-2017, ora 09:23
florina magda
Nu este medic/terapeut
florina magda
Mulțumesc, o zi buna!
0
03-11-2017, ora 12:16
florina magda
Nu este medic/terapeut
florina magda
Buna ziua, am fost la medic tensiunea îmi era mare 19/8, nu am avut niciodată tensiune care sa fie motivul domnul doctor? Pt că de atunci iau enalapril de 0, 5 și noliprel de 2, 5 mg. Eu am probleme și cu atacuri de panica, sa fie asta motivul?
0
03-11-2017, ora 20:52
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
normal ca la 19...se simte presiune in cap
ati fost la un pas de accident vascular cerebral
Varsta, inaltimea KG ???
0
01-01-2019, ora 22:45
Elena-Valentina
Nu este medic/terapeut
Elena-Valentina
Buna ziua am și eu o întrebare ce analize ar trebui sa fac pentru sintomele care le am ca va spun sincer ca nu mai știu ce sa fac și unde sa m-a duc, in primul rând am 29 ani și o alimentație pe cât se poate de normala de 3 ani m-a confrunt cu aceiași problema amigdalita umflate urechi înfundate și dureri insiportabile amețeli am fost la diferiți doctori și mi-au dat tratamente și au spus ca problema mea e cartilagiul ușor înspre dreapta deci mai exact un pic strâmb și ca necesita operație dar acum am amețeli și la efort mai mare sau de exemplu un dans nu îl pot duce la capăt ca m-a ia amețeala și m-a încălzește puternic după cap mi-am luat tensiunea și mi-a ești prima data 13, 5 și a doua oară 11, 5 ce pot face la cine sa m-a mai adresez ca sincer m-am cam speriat va mulțumesc
0
02-01-2019, ora 18:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca problema de baza e la gastrologie
de la un reflux gastro esofagian... este afectat gatul, amiggalele si faringele pana sus.. in spatele nasului si urechilor
de la intestine intoxicate, ficat gras..ai calitatea sangelui mai proasta si de aici oboseala
0
04-01-2019, ora 17:33
Elena-Valentina
Nu este medic/terapeut
Elena-Valentina
Îmi cer scuze am greșit la tensiune 10, 5 deci e o tensiune mică pentru vârsta mea. Ce părere aveți de un RMN poate așa văd tot ce se întâmpla cu corpul meu va mulțumesc
0
04-01-2019, ora 18:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu, nu recomand RMN . la RMNse vad bine doar tumorile
in rest se vede la ecografie, endoscopii...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urechi înfundate
  •