Intrebare

22-02-2012
danielraciu
Nu este medic/terapeut
danielraciu
Buna ziua. Problema mea isi are startul undeva prin luna decembrie cand a inceput sa ma doara undeva in partea dreapta langa ochi spre ureche. De asemenea ma doare capul in zona occipitala, mai ales cand doresc sa ma aplec (plus ca tot timpul imi pare ca am o instabilitate, un fel de ameteala). Apoi, am simtit si deasupra unei masele, in zona gingiei o durere acerba, mai ales in contactul cu un obiect, fie el mancare, deget sau scobitoare. Aceste dureri vin in episoade. Ma lasa 2 saptamani, iar apar si tin 2 saptamani. Acum intampin iar un episod, care vine culmea si in timpul unei raceli, nu severe dar deranjante, in sensul ca m-a mancat in gat, am scurgeri nazale, care nu imi permit o respiratie normala. Mai mult in partea exterioara a ochiului simt o jena continua. Acum nu pot sa-mi dau seama daca este un simptom in plus sau doar o cauza a frigului si vantului de afara. Oricum mi-au aparut si niste bubite saptamana trecuta, care s-au vindecat de la sine.. De asemenea am momente cand simt ca niste junghiuri in zona obrazului, tamplei, in general a fetei in partea dreapta. Plus de asta imi simt fata uneori fierbinte, care se inroseste, acelasi lucru petrecandu-se si cu urechea dreapta, dar cand imi pun termometru, maxim arata 36.8.As dori sa va cer un sfat. Stiu ca cel mai simplu ar fi sa ma duc la doctor, dar am o perioada de 6-7 luni cand am fost numai prin spitale si controale si simt ca mi-a ajuns, mai ales ca am o varsta care ar trebui teoretic sa ma tina departe de aceste probleme, 26 de ani. Daca puteti sa ma sfatuiti si ma indrumati cu privire la aceste simptome ar fi un pas inainte pentru investigarea viitoare. Poate fi si pe fond nervos?
1 comentarii
0
22-02-2012, ora 14:32
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. este necesar consult la stomatologie cu radiografie la radacina dintililr de sus ( cred ca acolo este probleam)
2 ca sa vezi daca nu sa complicat si cu o sinuzita.. tre sa faci radiografie SAF
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.