Intrebare

02-06-2015
AlenTao
Nu este medic/terapeut
AlenTao
Buna seara.In prezent iau tratament pentru TOC cu venlafaxina, olanzapina, anafranil si pramistar si e in regula cat de cat dar mai sunt zile cand simt anxietate mai ales seara si simt o tensiune la cap iar in locurile cu multa lume, aglomeratie de exemplu biserica, scoala etc sunt tensionat si timorat, nesigur pe mine.. iar cu tratamentul asta nu trec starile dar ma ajuta la TOC tratamentul...intrebarea ar fi pot sa iau ceva pe langa tratament cand vin starile, ma gandeam la Sedatif pc...voi ce ziceti, are ceva daca il iau pe langa tratament?Este un produs homeopat din cate stiu.M-ar putea afecta daca il iau?Am vazut ca nu are contraindicatii si nici reactii adverse pe prospect..deci as putea pati ceva daca il iau pe lanfa tratamentul prescris de doctor?A luat cineva sedatif pc?Ma gandeam ca m-ar putea ajuta in acele stari neplacute care apar..?Voi ce ziceti?Pot sa il iau?
Multumesc anticipat!
2 comentarii
0
03-06-2015, ora 19:16
k.v
Nu este medic/terapeut
k.v
De vreo doi ani te tot gindesti daca poti sa iei ulei de lavanda, Ca si Mg, dar de fapt nu le iei si nici nu explici ceva coerent celor care ti-au raspuns.Acum chipurile al lua Sedatif PC, dupa care o sa intrebi altceva, dar fara sa existe interés real.
Ai 15 topicuri cu aceleasi intrebari, erau 17 dar doua au disparut si cred ca deja exagerezi grav.
La ce-ti foloseste haosul asta?este atit de vizibil ca nu vei face nimic concret si ar trebui sa intelegi ca te poti exprima la infinit pe topicurile deja existente si invata sa ai rabdarea unor raspunsuri din partea cuiva acolo unde le-ai adresat.
De ce imi pasa mie de felul asta de manifestare?pt ca induci lumea in eroare si nu se mai stie daca sa-ti raspunda, daca raspunsul lor este luat in seama sau daca o faci asa pt ca ai acest imbold.
Fa un exercitiu de lógica si ordoneaza ceva in manifestari.
Atit am avut de spus si nu mai doresc sa continui la acest subiect.
0
03-06-2015, ora 21:42
AlenTao
Nu este medic/terapeut
AlenTao
K.v nu te inteleg ce ai cu mine si mai bine vezi.ti de problemele tale si nu uita ca niciun om nu e perfect, mai batman.Cred ca te ocupa mai mult postarile altora decat ale tale..te-ai mai bagat in seama aiurea in tramvai mai de mult..vezi.ti de ale tale si joc de glezne
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul