intrebare catre d-lu doctor

09-02-2010
dunca ramona
Nu este medic/terapeut
dunca ramona
imi cer scuze ca am uitat sa mentionez localizarea boli care se afla la incheietura soldului dar ciudat caci eu nu simt acolo dislocarea ci mai precis la oasele bazinului oase iliace anterioare iar durerea persista in tot piciorul incepand din ianuarie anul acesta durere ce se manifesta mai mult seara cand stau in pat si dimineata la trezire isr in restul zilei durerea persista dar nu este o durere profunda
va multumesc si astept sfatul dumneavoastra
2 comentarii
0
09-02-2010, ora 10:31
darbuneA
Nu este medic/terapeut
darbuneA
buna ziua.Ma numesc Daniela si am o intrebare pentru dvs;tatal meu in varsta de 62 ani are o durere la genunchiul drept, durerea este fixata mai mult intr-o parte nu este umflat, nu este rosu e doar durerea dar o durere insuportabila, va rog sa-mi spuneti ce poate fi si cu ce se poate trata.Va multumesc si va rog din suflet sa-mi raspundeti
0
09-02-2010, ora 15:42
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Originea durerii poate fi extrem de diversa, la la un traumatism pana la o afectiune degenerativa (artroza), de la afectiuni metabolice (diabet, guta, condrocalcinoza) pana la unele vasculare (arteriale, venoase), iar lista este teribil de lunga. Tratamentele sunt la fel de diversificate.
Fara o consultatie clinica directa este absolut imposibil de precizat originea suferintei.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.