intrebare: cum as putea sa-mi internez tatal alcoolic?

17-05-2007
icam
Nu este medic/terapeut
icam
Am un tata de care are probleme cu bautura si anul trecut a ost internat la spitalul 9 ptr tulburari.a stat 3 luni dupa care sa vindecat temporar iar acum este din nou in aceeasi situatie. problema este ca nimeni din familie nu se mai intelege cu el si mie frica sa nu devina violent. cun as putea sal internez? sau cine are dreptul chiar daca el nu vrea.astept sfatur ipe :
-
3 comentarii
0
18-05-2007, ora 00:00
sledge
Nu este medic/terapeut
sledge
nu prea ai cum sa-l internezi si sa-l tii acolo. pentru ca in spitalele de psihiatrie nimeni nu e obligat sa ramana decat daca prezinta pericol pt el si ceilalti. si e greu sa dovedesti asta. te sfatuiesc sa vb cu un doctor de acolo, sa-i explici situatia si sa il rogi sa-l interneze cat timp poate...
0
10-06-2007, ora 00:00
bolicica.mititica
Nu este medic/terapeut
bolicica.mititica
sotul meu a suferit acum 3 luni de un episod psihotic maniacal, unde ma pot adresa pentru sedinte de psihoterapie
0
19-07-2007, ora 00:00
Dr. Andrei Dumitrescu
Psihologie, Bucuresti
Dr. Andrei Dumitrescu
Ce anume ti-au zis cei de la psihiatrie ?
Ce forma a luat episodul respectiv ?

Andrei
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: