Intrebare despre hiperaciditate

11-02-2009
mieunel83
Nu este medic/terapeut
mieunel83
Buna ziua, am 25 de ani si din pacate sufar de hiperaciditate. De la o vreme nu mai pot sa beau nici macar cafea. Acum beau doar apa, si din cand in cand ceai. Sucuri (cola sau pepsi) nici nu poate fi vorba. De curand am aflat de niste sucuri carbogazoase BIO. Poate cineva sa-mi spuna ceva despre ele? as vrea sa stiu cum sunt. Aici le-am gasit plantesiceaiuri.ro, a mai gasit cineva in alta parte cu niste comentarii eventual?
5 comentarii
0
11-02-2009, ora 15:58
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
daca sunt carbogazoase precis fac rau la hiperaciditate, iar de cola si cafea nu ma mir ca va fac rau, ele fac rau oricui, dar-mi-te cuiva care sufera de hiperaciditate.
beti apa plata, ceai de galbenele si mai vorbiti si cu medicul, va va recomanda ce sa mancati si sa beti.
sanatate!
0
12-03-2009, ora 10:11
mimi1
Nu este medic/terapeut
mimi1
si eu am aceeasi problema si este ingrozitor, eu am 21 de ani si am problema asta de un an.am fost la medic si mi-a recomandat sa nu mananc fructe si legume crude si incearca sa bei multe ceaiuri
0
18-03-2009, ora 15:51
dear
Nu este medic/terapeut
dear
incercati o cura cu tinctura de propolis cite 20 picaturi pe stomacul gol
0
12-07-2009, ora 14:36
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Pt hiperaciditate este foarte bun ceaiul de salcam in combinatie cu frunze de zmeur, de asemenea cura cu apa de tarate este foarte buna pt ca are un ph alcalin.
Sucurile carbonatate de orice natura (naturale, cvasi-naturale sau complet sintetice) sunt nocive pt sistemul digestiv!

Numai Bine!
0
02-08-2009, ora 17:05
Dr. Laura Ene
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice
Dr. Laura Ene
Hiperaciditatea de care vorbesti este o problema pe care ar trebui sa o investighezi mai amanuntit adresandu-te unui medic gastroenterolog, pentru a beneficia de un diagnostic corect si de o dieta adecvata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.