intrebare-jugulara

30-04-2017
Anonim0098
Nu este medic/terapeut
Anonim0098
Daca am facut in urma cu o sapt o anestezie dentara pe o parte si pe aceea parte parca simt ca jugulara pulseaza mai repede sau inteapa, e posibil sa fie de la anestezia aia sau de la gingivita si starea dintilor?si daca e de acolo nu revine cum era inainte de anestezie?
3 comentarii
0
30-04-2017, ora 22:13
Dr. Vacaru Marius
Stomatologie, Iasi
Dr. Vacaru Marius
Buna seara. Nu este nici o legătură între anestezie și simptomatologia prezentata de către dvs. Cu stima dr Văcarul Marius
0
01-05-2017, ora 12:19
Anonim0098
Nu este medic/terapeut
Anonim0098
sau poate nu m-am exprimat eu bine si sunt de vina ganglioni, poate nu estimez eu bine, pe internet scrie ca de la gingivita se pot umfla ganglionii, se simte o usturime..sau poate n-a fost instrumentarul medical bine sterilizat si am luat ceva..
0
04-05-2017, ora 23:13
Dr Prescornitoiu
Identitate neconfirmată
Dr Prescornitoiu
Buna seara,

Anestezia nu poate fi corelata cu starile pe care le resimtiti dvs la nivelul jugularei. Puteti avea o inflamatie ganglionara in cazul in care aveti o parodontita agresiva, care implica si abcese parodontale, sau daca aveti un abces dentar..

Va sfatuiesc sa prezentati la medic pentru un control amanuntit.

O seara buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul