Intrebare urgenta, poate ramane insarcinata??

22-05-2018
Andrei123828
Nu este medic/terapeut
Andrei123828
Daca am mimat actul sexual cu partenera mea, amandoi fiind in lenjerie intima si nu mi am dat drumul este vreo sansa sa fie insarcinata?
3 comentarii
0
22-05-2018, ora 23:31
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu.
Mai bine va duceti sa va plimbati in parc. E asa frumos afara...
0
23-05-2018, ora 10:43
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Exista o situatie celebra in care partenera a visat si a ramas insarcinata...
Intrebarea pe care o puneti arata ca va lipsesc informatiile esentiale legate de sex, sarcina samd.
Va recomand sa va informati corect, din surse autorizate, de specialitate. Educatia sexuala va poate ajuta sa nu mai treceti prin astfel de situatii.
Conditia de baza ca o femeie sa ramana insarcinata este ca lichidul preejaculator sau sperma sa ajunga la intrarea/interiorul vaginului. Daca acest lucru nu s-a produs in timpul "mimarii" actului sexual partenera nu are cum sa ramana insarcinata.
0
22-06-2018, ora 07:49
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Ca și colegul meu vă spun că aveți nevoie de educație sexuală, pentru că altfel veți trăi tot timpul cu emoții și nu vă veți putea explica multe lucruri.
În spitalele de obstretică- ginecologie sau în policlinici există materiale din care vă puteți informa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici