Intrepretare analize va rog urgent...

05-02-2008
CIBI CIBI
Nu este medic/terapeut
CIBI CIBI
rbc (hematii )4.19.mo%(procent monocite)5.gran%(procent granulocite)48.lym#(nr total lymfocite)3.1.eozinofilie 6.va rog as dori sa stiu daca este ceva grav ;daca da ce trebuie sa fac cui sa ma adresez???
5 comentarii
0
05-02-2008, ora 00:00
Greece woman2
Nu este medic/terapeut
Greece woman2
Vezi ca pe analize se afla si limitele normale, ceva de genul(5-10)
0
06-02-2008, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Hematiile - bine
Monocitele - bine
Eozinofile - probabil 0.6, nu 6; uitati-va daca e corect
Limfocite - probabil 31, nu 3.1; uitati-va daca e corect - daca sunt valorile pe care le-am scris, e in regula
Sanatate!
0
06-02-2008, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
+ Greece are dreptate; trebuie sa fie pe analize valorile normale; in functie de varsta ta si altele.
0
07-02-2008, ora 00:00
CIBI CIBI
Nu este medic/terapeut
CIBI CIBI
Multumesc mult pt raspuns intradevar scrie valorile cum a mentionay si greece dar erau evidentiate de asta mi sa parut ceva suspect.si am vrut parerea cuiva mai experimentata.
0
08-02-2008, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
O interpretare buna nu poate fi data pe forum, trebuie sa mergeti la medicul de familie, pentru ca valorile normale depind de mai multi factori. Eu v-am dat parerea mea personala, indicii pe care i-ati dat se incadreaza in valorile, , in general" normale. Daca au fost evidentiate pe foaie, exista posibilitatea sa depaseasca limita maxima sau minima; numai medicul de familie va poate da mai multe informatii. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum și-ar evalua un medic sănătatea?
  • Analize medicale foarte importante
  •