intreruperea de sarcina se poate face doar cu avort sau si cu medicamente

16-02-2015
ssoryy
Nu este medic/terapeut
ssoryy
As vrea sa stiu intreruperea de sarcina se poate face doar cu avort sau si cu medicamente si pana la cate saptamani..va multumesc
8 comentarii
0
17-02-2015, ora 19:19
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Eu din cate cunosc pana la maxim patru luni, sau daca fatul are probleme grave de sanatate si dupa aceasta perioada, si avortul stiu ca nu se face cu pastile, dar poate intre timp a aparut altceva, dar daca doresti poti merge la spitalul cantacuzino si sa stai de vorba cu medicul unde se face avortul sau cu alte NEMAMICI ultima oara cand amost cu sotia la acel spital era mai mare coada la cabinetul de avort decat la cel de control ginecologic.
0
17-02-2015, ora 20:16
anaalexa
Nu este medic/terapeut
anaalexa
vroiam sa va intreb ceva ce mie mi se pare ciudat si de ceva timp imi da batai de cap...ma simt ciudat parca nu mai sunt eu.fizic vorbind..sunt obosita mereu si daca dorm 10 ore, imi pica parul ff mult nu mai sta de nici o culoare inainte era cret acum nici lins nici cret de nici un fel, am din ce in ce mai multe cosuri piele grasa..sanii sau micsorat vizibil desi inainte erau mari si asa i am avut mereu, pierdere de memorie, toate aceste chesti nu le aveam inainte! nu pot sa imi explic ce poate fi si de la ce s-a ajuns aici.ma puteti ajuta cu un sfat ceva sau daca si voi ati trecut prin asta..sa fie oare o dereglare hormonala? exista vreun tratament ceva?
0
17-02-2015, ora 20:23
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Ai slabit de curand?poate fi si din cauza asteniei de primavara.Esti sigura ca esti insarcinata sau doar banuiesti?
0
18-02-2015, ora 18:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Eu as vrea sa stiu de ce pentru unii oameni e mai important sa faca sex decat sa isi omoare proprii copii.

Si traiesc cu impresia ca asta nu conduce la nimic dupa, nici macar la vreun cancer.
0
18-02-2015, ora 19:38
anaalexa
Nu este medic/terapeut
anaalexa
eu nu sunt gravida vreau sa stiu de ce am sintomele astea
0
18-02-2015, ora 20:20
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ anaalexa

O cura cu vitamax ati facut ?
Ati slabit in ultimul timp ?
Ati trecut printr-o perioada de stres sau emotii ?
Luati vreun medicament ?
0
19-02-2015, ora 10:27
anaalexa
Nu este medic/terapeut
anaalexa
nu am slabit..decat am avut niste luni ff stresante...iar de asta e posibil sa toate aceste sintome? cum pot reveni cum eram, pt ca eu nu eram asa..sau sa fie un dezechilibru hormonal? aa..si nu i au niciu un medicament...vreau sa imi fac analizele la sange sa vad ce am.
0
19-02-2015, ora 14:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ anaalexa

Sunati intai la medicul de familie sa va programeze pentru un set de analize uzuale si faceti o cura de vitamine si minerale.
Daca doriti puteti sa cereti trimitere sa faceti si mai multe analize hormonale la Parhon sau depinde de zona unde locuiti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •