intreruperea sarcinii

06-01-2008
chibiutza
Nu este medic/terapeut
chibiutza
am 23 de ani si acum 2 zile am facut o intrerupere de sarcina, iar acum sunt ingrijorata deoarece am avut singerarea de dupa intrerupere care a durat doar 4-5 ore si din cate stiu ar trebui sa dureze ca in timpul menstruatiei, la mine menstruatia tine 5 zile, dupa ce sa oprit au inceput dureri asemanatoare ca in timpul menstruatiei dar sange nu a mai curs, iar sanii nu au revenit la normal cum erau inaintea sarcinii, ci doar putin, sarcina avea 10 saptamani, si ma intreb daca nu cumva sarcina inca exista, febra nu am dar am auzit de tot felul de cazuri, sarcina nu puteam sa o duc la capat de aceea a trebuit sa renunt. Va rog si va multumesc
2 comentarii
0
06-01-2008, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
Daca chiuretajul a fost facut foarte bine este posibil sa sangerezi asa de putin.Daca totusi iti este teama si ai dubii mai fa un test de sarcina.
0
16-02-2009, ora 16:49
16carmen
Nu este medic/terapeut
16carmen
eu am patit la fel...dupa o intrerupere de sarcina(am aproape o saptamana)nu am sangerat decat vre-o cateva ore si dupa doar burta ma mai durea si acum am facut inca un test si a iesit pozitiv, dar chiuretajul a decurs normal
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul