iritatie a fetei?

07-12-2008
maddyd
Nu este medic/terapeut
maddyd
buna ziua.va rog sa imi raspundeti si mie cat se poate d repede.de cateva zile am o problema.mi-a aparut pe fata o iritatie zic eu.adica la nivelu fruntii sub sprancene, la baza nasului si in jurul gurii sunt grupuri de bubite mici f putin rosi, adik nu se sesizeaza decat privite cu mare atentie..in schimb la atingere se simt ca si cum asa avea simtomul de pielea gainii si neori ma mananca.sunt foarte suparata pt ca de obicei nu am avut probleme cu cosurile sau acneea.doar ca am pielea foarte sensibila si foarte uscata...motiv pt care folosesc creme d protectie in genereal cu spf 20.mentionez ca singura problema pe care am mai avuto erau din cand in cand in special la schimbarea anotimpurilor..(mai ales in sezonul rece.)cu acele eczeme.adica din regiunile cele mai sensibile ale fetei mi se lua pielea..dar imi trecea imediat ce aplicam o crema pt tenul uscat.acum insa cu eruptia asta..nus ce sa fac..am folosit doar ceaiul de musetel.si asa folosi si o crema de galbenele dar nus daca face bine.astept un raspuns urgent.ca sa stiu daca e necesar sa ajung la un dermatolog.va multumesc aticipat
1 comentarii
0
09-12-2008, ora 08:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Incearca sa pui seara putin Nidoflor, asta timp de cateva zile.Daca nu dau inapoi aceste bubite nu mai folosi nici o crema si mergi la dermatolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.