iritatie pe capul penisului

281 comentarii 1 2 ..... 8910 Înainte ›
0
06-03-2013, ora 13:57
Frpalex
Nu este medic/terapeut
Frpalex
Buna ziua am si eu o problema, pe capul penisului mi-a aparut de 3 zile ca un fel de (afta bucala) are aceias forma sii ii de culare alba.Nu stiu ce ii daca ati putea sa am ajutati, si sa-mi spuneti daca e grav:|
0
18-03-2013, ora 14:40
Alexandru1324
Nu este medic/terapeut
Alexandru1324
Buna ziua am si eu o problema. Am 18 ani si creed ca de cativa ani buni peste 5 de pe la 13-14 ani am pe penis niste bubite albe ca si niste cosuri marunte. Nu prezinta nici un simptom mancarime, durere etc. Nu am avut pana acum nici un contact sexual pentru ca nu staim care este problema. Daca cineva stie care este prbolema va rog frumos sa imi raspundeti :)
0
28-03-2013, ora 17:56
nicolas george
Nu este medic/terapeut
nicolas george
Va rog sa-mi spuneti un inlocuitor al PIMAFUCORT, deoarece nu se mai gaseste in farmacii.
0
04-04-2013, ora 15:14
nikyady
Nu este medic/terapeut
nikyady
buna ziua, as avea si eu nevoie de niste raspunsuri, va rog sa ma ajutati.Am facut sex neprotejat si partenerul in cauza spune ca are o iritatie ca niste bubite si un pic de mancarime, eu nu am nimik, sunt cu analizele la zi, ce ar trebui sa faca in acest caz, totusi stau cu frica, vreau sa precizez k dupa actul sexual el a flolosit servetele umede, am zis sa nu fie aia cauza
0
04-04-2013, ora 18:51
nikyady
Nu este medic/terapeut
nikyady
tin sa va mentionez k am urmat tratament k augumentin eu
0
08-04-2013, ora 23:14
giovani86
Nu este medic/terapeut
giovani86
buna seara am si eu o problema mai delicata mia esit pe testicol 3 negi 2 mai mici si unul mai mare si pe capul penisului o bubita rosie care nu pare sa treaca si langa gulerul penisului ceva rotund si plat sin mijlok rosu.ce pot face sami treaca astea ce medicament sau ce unguent sa iau va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns
0
03-05-2013, ora 17:27
alexis20
Nu este medic/terapeut
alexis20
buna ziua, domnule doctor am o problema si aceea este cand am penisul in erectie, capul este rosu, nu inteleg de ce ! nu am mancarimi sau dureri, doar ca mi a curs sange prin sperma si urologul mi a dat reteta antibiotic, si ceva ptr ficat nu stiu daca are legatura ca io am uitat sa l intreb de problema asta !
0
17-05-2013, ora 13:17
maxim3caractere
Nu este medic/terapeut
maxim3caractere
Buna ziua...am 16 ani..am si eu o problema domnu doctor am o iritatie de mult timp niste blande mici pe pielea mai jos de capu penisului.. nu ma mananca..acum vreo 3 anii dupa mai multe acturii sexuale cu o prietena aveam cojite, se decojea shi ma manca da mia trecut dupa cateva zile atunci..va rog domnu doctor sami dati un rasp ce crema as putea folosi sau daca e cv grav ?
0
31-05-2013, ora 16:15
marius_91_CTA
Nu este medic/terapeut
marius_91_CTA
Buna ziua am 21 de ani si am si eu o problema de circa 3 zile mi'au aparut niste bubite rosi pe capul penisului + niste iritatii pe preput, urinari dese, prurit ocazional si la atingere, de 2 zile folosesc unguentul advantan si nicio schimbare, am facut sex neprotejat acum 2 saptamani si acum o saptamana am luat 3 zile augmentin de 1000 mg pt o amigdalita
0
12-07-2013, ora 03:58
bebe23
Nu este medic/terapeut
bebe23
buna ziua ma confrunt si eu cu o pb de ceva timp sotului meu ii apare o iritatie sub forma de bubite rosii fara dureri cu o usoara usturime. i-a mai aparut dar i-a trecut dupa cateva zile pb este ca acum le are de o saptamana si nu ii trec. I-au aparut in urma contactului sexual. tin sa mentionez ca am si eu aceeasi senzatie de usturime si de mancarime. in urma cu 3 luni am terminat un tratament cu ovule pe care mi l-a prescris un ginecolog, Am facut testul papa nicolau si secretii vaginale si am avut candidoza... Am citit aici ca ar putea folosi Advantan crema iar eu ce as putea face???credeti ca folosirea ceaiului de musetel sau a bicarbonatului m-ar ajuta??as dori un raspuns daca se poate multumesc anticipat
0
04-08-2013, ora 17:08
Iuli112
Nu este medic/terapeut
Iuli112
Buna ziua, am 16 ani si de 2 zile mi-au apărut pe capul penisului... O iritatie si este uşor umflată pielea si ma mănâncă uşor si rar dar acum am observat si ca se cojeste pielea ce as putea face sau ce as putea lua...




Èšin sa menţionat ca totul a început după doua zile de la terminarea tratamentului cu augmentin de 1000. 5zile a durat tratamentul
0
02-11-2013, ora 11:12
Alin2
Nu este medic/terapeut
Alin2
Buna ziua.Am 18 ani si de o saptamana am mancarimi in zona capului penisului.Am observant ca sunt si niste pete rosii.Am incercat sa ma spal cu sapun, dar nu am rezolvat nimic... in schimb, cand m-am spalat a aparut o usturime, iar capul penisului s-a umflat...ulterior am dat cu multa apa si mi-a trecut.Acum trebuie sa ma spal zilnic ca sa nu mai apara mancarimea aceea.este destul de neplacut... mentionez ca sunt virgin, deci nu am avut nici un contact sexual.Iar daca cumva ajuta, eu dupa urinare, am obiceiul sa ma sterg cu hartie igienica, iar aceasta e destul de subtire asa ca uneori mai ramaneau bucatele din hartie pe cap.ce era la suprafata am dat jos, dar ma gandesc ca au mai ramas si nu le-am vazut eu... Multumesc anticipat :)
0
16-01-2014, ora 08:53
gabi1104
Nu este medic/terapeut
gabi1104
buna ziua.De vreo 4 zile mi-au aparut niste bubite pe capul penisului, eu cred ca este iritatie.in primele 2 zile aveam mancarimi insa acum mai mi-a trecut dar nu si iritatiile.Am luat un tratament cu antibiotice timp de 4-5 zile iar in aceasta perioada am avut un contact sexual neprotejat cu prietena, dupa acest contact sexual au inceput sa apara iritatiile si bubitele. Sa fie oare de unde am luat antibiotice? Astept un raspuns sau un sfat. multumesc !
0
07-02-2014, ora 12:50
Sorin Gabriel
Nu este medic/terapeut
Sorin Gabriel
Buna ziua ! mi-a aparut o iritatie sub capul penisului de cateva zile...precizez ca am intretinut relatii sexuale protejat. Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi ce pot face sa imi treaca aceasta iritatie. Si mai precizez ca in acea zona unde mi-a aparut iritatia ma-m sters cu un servetel umed.
0
22-02-2014, ora 20:25
capone06
Nu este medic/terapeut
capone06
buna seara am si eu o problema va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns si un sfat am facut sex neprotejat si a doua zi mi-a am o iritatie pe capul penisului si ma manaca e ros si crapata piele ce este ceva grav ce trebuie sa fac multumesc anticipat va rog sa imi raspundeti multumesc o seara buna
0
19-03-2014, ora 10:57
albutzu
Nu este medic/terapeut
albutzu
Buna ziua.Am 16 ani, mi-am inceput viata sexuala acum 1 luna, inca nu imi stiu marimea la prezervativ,
iar astazi cand asteptam sa vina o fata pe la mine probam niste prezervative si am observat ca in timp ce-l probam pe unul
au inceput sa-mi apara niste punctulete rosii care se simt pe capul penisului, m-am panicat si am cautat sa vad ce este.
PS:inainte sa probez acel prezervativ nu aveam nici un punctulet
0
20-04-2014, ora 14:29
capone06
Nu este medic/terapeut
capone06
buna ziua va rog foarte frumos sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns am facut sex neprotejat acum o saptamana si mi-a aparut pe capul penisului o iritatie rosie care ma manaca foarte tare e ceva grav ce trebuie sa fac multumesc anticipat
0
25-07-2014, ora 14:43
Bazavan Adrian
Nu este medic/terapeut
Bazavan Adrian
Buna ziua! am o mica problema si as vrea sa ma lamuriti inainte sa merg la un consult. la o zi dupa contactul sexual mi-au iesit unele broboane mici pe capul penusului, iar pe interior, pe piele, mi-a aparut o iritatie rosie si usturatoare (toleranta). mentionez ca am avut candida de 3 sau 4 ori in 3 ani si blenoragie, boli pe care le-am tratat. vreau sa-mi spuneti ce poate fi si daca e posibil sa am diabet in stadiul I (avand in vedere ca tot reapare candida)
0
21-08-2014, ora 16:21
dany19
Nu este medic/terapeut
dany19
Buna ziua mi-au aparut niste iritatii ale pieli cu semne de deshidratare adica se crapa la tragerea pieli ce inveleste capul penisului pielea se usuca producand un guler strans ce nu permite dezvelirea capului penisului fara a crapa producand leiuni minore ale pieli.si nu prezint scurgeri astept un rsp multumesc mult.
0
14-12-2014, ora 20:54
Georgegeo999
Nu este medic/terapeut
Georgegeo999
Am 16 ani si mi a aparut o buba mare in varful penisului. Nu mi am inceput viata sexuala si ma intreb daca e vreo boala si ce pot face sa dispara. Multumesc anticipat
0
26-12-2014, ora 21:42
razvan2015
Nu este medic/terapeut
razvan2015
Buna! Am 16 ani si acum doua zile am avut contact sexual cu o virigina, m-am cam fortat ca era virgina si azi cand am vrut sa urinez si am observat ca am niste bubite rosi pe capul penisului si as vrea sa stiu ce trebuie sa fac si daca este grav
0
12-04-2015, ora 11:44
dragosi
Nu este medic/terapeut
dragosi
Domnule doctor, in urma cu un an si cateva luni mi-au aparut pe penis in urma contactului sexual pete rosii care in timp formeaza ceva albicios pe capul penisului, si imi dau o senzatie de mancarime si disconfort.
de fiecare data le-am tratat cu nidoflor le dadeam o singura data...imi lua din mancarime si in cateva zile treceau, dar la urmatorul contact sexual, mai ales daca acesta decurgea putin mai uscat sa zic asa adica nu era bine umezita zona de frecare acestea reapareau. Sunt casatorit si contactele sexuale de care vb nu au loc decat cu sotia. ideea este ca nu reusesc sa mai scap de ele.eu am si diabet ce trebui sa fac

va rog sa ma ajutati...multumesc mult
0
21-08-2015, ora 10:05
Ady1994
Nu este medic/terapeut
Ady1994
BUNA ZIUA AM NEVOIE DE UN SFAT AM MAI MULT DE O LUNA AM IRITATIE DAR FOLOSESC O CREMA CE NU PERMITE ROSETEI DAR CIN NU FOLOSESC CREMA, E DIN NOU ROSU CRAPACIOS CREMA SE CHEAMA (CANESTEN)CE POATE FI ??
0
03-09-2015, ora 20:17
Jordan_e720
Nu este medic/terapeut
Jordan_e720
Buna ziua domnule doctor! Nu va retin mult cu problema mea...De aprox 5 zile am o durere la nivelul sa zic asa uretrei penisului chiar la cap dar este o durere mai mult difuza..chiar si putina usturime..nu deranjeaza mereu. In rest nu am scurgeri de nici un fel, pete sau roseata si fara mirosuri totul pare normal. La urinat am o oarecare usturime dar nu rea.Nu mai m am confruntat cu o astefel de problema pana acum! Daca ating capul penisului cu mana simt o oarecare durere minora! Daca aveti buna vointa astept un raspuns! Seara buna in continuare!
0
30-09-2015, ora 23:53
clau123
Nu este medic/terapeut
clau123
Buna seara, am o problema. Am facut sex neprotejat cu prietena mea si mi-a aparut o iritatie cu puncte rosi si mancarimi, mancarimile apar si la iubita mea, de ce au aparut?Cand ar trebui sa dispara? Mentionez ca iubita mea nu era bine lubrifiata. Va multumesc
0
19-11-2015, ora 16:33
Ady999
Nu este medic/terapeut
Ady999
Buna ziua dom doctor va rog mult ajutatima si pe mine in urma cu o saptamina am terminat tratamentu cu atibiotic augumentin si mia aparut pe capu penisului niste pete rosi si acoperite cu ceva lichid galbui cu ce sa ma dau sau ce sa fac sa scap de aceste pete si disconfort am cateo data sezatia de arsura va rog mult ajutatima va multumesc
0
19-01-2016, ora 04:39
Silwia
Nu este medic/terapeut
Silwia
Buna seara ma scuzaţi ca va deranjez dar am si eu o problema soţul meu acum o saptamana a întreţinut relaţia sexuale si normal si oral neprotejat cu o fosta iubita dupa doua zile am opservat k se tot scărpina l-am întreba ce se întâmpla si mea arătat pe pelita ce acoperă capul penisului ia apărut 3 sau 4 băşicuţe care între timp sau spart ma puteţi ajuta sa inteleg ce sunt acele băşicuţe si cât de grav sau periculoase sunt si dak se ia prin contact sexual ne protejat eu pana in momentu de fata nu am nici o mâncărime sau usturime dar imi este foarte teama va multumesc
0
13-02-2016, ora 23:26
ursuletdeplus
Nu este medic/terapeut
ursuletdeplus
Buna ziua! Am 17 ani si ma confrunt de 2 zile cu niste bubite rosii ce au aparut pe capul penisului. Ma mananca din cand in cand si nu stiu ce sa fac. Pot sa precizez ca s-a intamplat sa imi apara dupa masturbari repetate. Va rog sa ma ajutati! Multumesc anticipat.
0
21-01-2017, ora 00:02
Milena1991
Nu este medic/terapeut
Milena1991
Salut, prietenul meu are aceeasi problema, mincarime pe capul penisului e rosu deja e adoua oara, prima oara a trecut in citeva zile, acuma din nou a aparut, am avut sex neprotejat, ultima luna am avut un tratament cu antibiotice, ce poate fi?
0
14-06-2017, ora 21:23
Bnz
Nu este medic/terapeut
Bnz
Buna seara. Am si eu o problema: acum cateva zile, am avut un contact sexual neprotejat, iar după aceea, a doua zi, am început să simt niște mancarimi in zona capului penisului, mai tarziu, după încă o zi, pielita ce inveleste capul penisului s-a rosit la fel si capul penisului, apărându mi si niște pete mici pe capul penisului. După 3 zile de la contactul sexual, pielea ă inceput sa se umfle si sa se întărească si nu pot "dezvelii" penisul, am inteles ca este vorba de o iritatie ce apare dupa o igiena necorespunzătoare, din ce am citit pe net, este adevarat? Si daca da, ce creme imi recomandați? Am 18 ani si mi am inceput viata sexual de la 16, si protejat si neprotejat, dar pana acum nu m-am confruntat cu aceasta problema.Sau ce tratament. Multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns
281 comentarii 1 2 ..... 8910 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •