Iritatie Penis

28-06-2016
Marian2000
Nu este medic/terapeut
Marian2000
Buna ziua,

Am 23 de ani si de cateva saptamani mi-au tot aparut la inceput bubite rosii in urma masturbarii cel mai probabil. Am mai avut problema asta de 2-3 ori cand eram mai mic...atunci nestiind ce sa fac imi trecea de la sine dupa o perioada mai lunga de timp.

Dupa un timp apare aceea substanta albicioasa cu miros urat.
Am incercat Advantan dimineata si seara cu spalat bine cu un sapun antibacterian si a functionat cat de cat insa cand am impresia ca imi trece, revine si de data asta mai mult ca o iritatie. Intr-o dimineata dupa ce cu o seara in urma nu am mai folosit Advantan m-am trezit cu zona de sub cap foarte rosie si cu usturime. Am folosit iar Advantan si a fost mai ok dar de tot vad ca nu imi trece.

Ma gandesc sa ma duc la un dermatolog dar pana atunci poate imi puteti da ceva indicatii si sa ma lamuriti ce ce m-as putea confrunta.

Multumesc.
4 comentarii
0
29-06-2016, ora 05:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil candida. Mergeti la dermatolog pt diagnostic si tratament corespunzator.
0
29-06-2016, ora 08:05
Marian2000
Nu este medic/terapeut
Marian2000
Am citit mai mult si trebuie sa recunosc ca nu am renuntat la contacte sexuale protejate cel putin 1 data pe saptamana, la anumite alimente si bauturi care vad ca nu sunt recomandate.
0
29-06-2016, ora 15:17
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Dieta e adjuvanta.
Diagnosticul si tratamentul sunt principale.
Si prietena trebuie sa mearga la ginecolog. Altfel dati boala de la unul la altul.
0
30-06-2016, ora 00:48
Marian2000
Nu este medic/terapeut
Marian2000
Prietena nu s-a plans de nimic pana acum.
Cei drept eu sunt cel cu sistemul imunitar mai scazut.
Este posibil ca asta sa aibe legatura si cu aftele de ex. care imi apar destul de des in gat/gura la raceli in mare parte?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: