iritatie trahee?

20-04-2009
adela_simion
Nu este medic/terapeut
adela_simion
buna seara. am si eu o problema. din luna decembrie tusesc, in special noaptea, am urmat tratament din data de 20 ianuarie pana in prezent pentru urmatoarele : viroza respiratorie, bronsita, faringo-laringita, sinuzita. am facut analize ale sangelui, exudat faringian, radiografie la plamani, am fost la orl.toate anlizele sunt bune, si totusi tusea continua. mai nou am inceput sa stranut. va rog frumos, daca stiti ce pot sa fac pentru a scapa de aceasta tuse (medicamentele pe care lea-m luat in timpul acestor tratamente au fost : zinat 10 zile, sumamed 3 zile, augumentin 10 zile, azitromicina 3 zile, sinupret, tusin, erdomed sirop, erdomed pastile, nurofen )
2 comentarii
0
17-03-2010, ora 20:04
aurelian30n
Nu este medic/terapeut
aurelian30n
Am aceleasi simptome ca si tine spunemi te rog daca ti a trecut si cu ce anume. Mentionez ca am luat zinat si alte medicamente si degeaba tusea continua si mai am si un nod in gat :( mi au spus ca nu am nimic si analizele mi au iesit bine doar ca la raze mi au iesit bronhiile cam accentuate. Multumesc mult si astept raspunsul tau!
0
24-03-2010, ora 12:53
adela_simion
Nu este medic/terapeut
adela_simion
buna aurelian30n. eu am reusit sa scap de problema. sub indrumarea uni medic de la spitalul panduri am mers la spitalul marius nasta ( spital ptr plamani). acolo, in urma unei spirometrii a reiesit ca am astm. mi-au dat tratament pe care l-am urmat o singura luna si mi-a trecut. (deci nu era astm, era alergie la malai. Am facut o endoscopie, unde au descoperit "reflux gastro-esofagian), am urmat un tratament scurt si am tinut regim o perioada.In momentul de fata nu mai am nici o problema. ( din cauza acelui reflux tot timpul tuseam, simteam ca am ceva in gat, iar din cauza alergiilor aveam simptomele unei raceli- stranut, scurgeri nazale)Am uitat sa mentionez ca, rezultatul spirometriei nu a iesit cum trebuia, deoarece in acea perioada aveam problema cu reflul+ ca am nimerit un cadru medical la testul de spirometrie care nu a avut rabdare sa ma-nvete cum sa suflu).Dar, pana am reusit sa scap de toate problemele au trecut exact 11 luni. din 20 ianuarie pana pe 4 noiembrie. De-atunci nu am mai avut nimic, nici macar o raceala.Astept sa-mi spui cum te simti. Multa sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.