iritatii periodice..ciudate

31-01-2009
mikiscence
Nu este medic/terapeut
mikiscence
buna ziua.as vrea si eu o parere la o mica problema a mea.uneori..nu foarte des..cca o data la 3 luni..imi ies niste pete rosii si ma mananca in aceleasi puncte mereu.pe rand...o data pe spate..jos...dupa aia mai sus pe burta si la barbie.din mica devine putin mai mare dupa care dispare, , , , si vara la mare..de la apa cred..imi iese pe un obraz...in fiecare vara...si ma mananca si mai rau.am fost la medic mi-a zis ca-i o iritatie si mi-a dat o crema si m-a rezolvat...dar mie tot imi mai apare.Precizez ca sunt alergik la metale..de ex purtam curele..metalice si ma iritam f rau pe abdomen cand mi-am dat seama am renuntat si chiar si de la sutien..incheietoarea...si sa nu mai zic de etichetele de la haine...dar stiu si le tai mereu si sunt foarte atenta dar tot imi mai ies uneori..de ce????multumesc
1 comentarii
0
31-01-2009, ora 18:36
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este posibil sa faci un eritem fix postmedicamentos.
Ar fi bine sa observi, in momentul aparitiei petelor, daca in ultimile 24 de ore nu ai luat niciun medicament (Paracetamol, Algocalmin, Eferalgan, Diclofenac, Piafen, etc). In cazul in care ai luat, este posibil ca acel medicament sa fie cauza aparitiei petelor si ar fi bine sa-l excluzi din tratament pe viitor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.