iubita mea vrea sa incercam menaje à trois cu inca un barbat

26-12-2010
underc0ver
Nu este medic/terapeut
underc0ver
Buna ziua,


Aseara mi s-a intamplat ceva ceea ce mi se pare extrem de ciudat si revoltator pentru mandria mea de barbat.Am fost la prietena mea iar dupa n pahare de vin, dupa ce am facut sex am inceput sa ne povestim fanteziile..zic eu una zice ea alta, zic eu alta iar la un moment dar ea imi spune ca i-ar placea sa incercam sexul in trei cu inca un barbat.In momentul cand am auzit asta am simtit ca imi pica o placa de beton in cap..m-a distrus psihic, am ramas blocat si n-am mai zic nimic pret de cateva momente.Am lasat-o sa inteleaga ca n-as putea fi de acord cu asa ceva mai ales pentru ca tin la ea enorm.I-am spus ca nu mi se pare etic, normal, moral si ca nu mi-ar placea sa o impart cu un altul iar ea mi-a spus ca e vorba doar de sex, de o experienta care vrea sa o incerce si care o va face fie cu mine fie cu altcineva.Sunt foarte speriat, nu stiu ce sa fac, nu vreau sa o pierd dar nici nu stiu daca as putea sa accept asa ceva.Nu stiu cum ar putea sa fie relatia noastra dupa asa o intamplare, cu ce ochi ma va privi sau cel mai important cum sa o mai privesc eu pe ea stiind ceea ce am facut.Ce sfaturi imi dati? Am nevoie urgent de ajutor.
22 comentarii
0
27-12-2010, ora 22:15
alexiya
Nu este medic/terapeut
alexiya
parerea mea e ca nu trebuie sa faci asa ceva doar pentru ca prietena ta vrea asta..si cred ca ar trebui sa ai o dicutie serioasa cu ea..pana la urma ar trebui sa te inteleaga si sa iti respecte decizia de a refuza asa cvea..mai ales daca tine la tine..spune-i ca s-ar putea ca dupa o altfel de experienta lucrurile ar putea sa se strice intre voi..chiar se merita?doar pentru a pune in aplicare o fantezie care mie nu mi se pare deloc ok daca e vorba de sentimente..si e vorba si de respect aici..mai bn mai vorbiti despre asta..poate reusiti sa rezolvati problema cumva..:)
0
31-12-2010, ora 15:12
florin_daniel
Nu este medic/terapeut
florin_daniel
sunt de acord cu alexiya. si mai stii tu cum se zice cine vrea si face o data mai vrea si a 2a oara asa ca ai mare grija. eu n-as concepe asa ceva si ti-a mai si zis ca o va face fie cu tine fie cu altu..bha in locul meu..alta.. mm..
0
08-01-2011, ora 02:16
dks
Nu este medic/terapeut
dks
Eu zic sa o intrebi daca si ea ar fi de acord sa mai aduci o fata in pat.. :)
Sa vezi atunci ce'ti zice.. :)
0
22-04-2011, ora 13:26
Robyn
Nu este medic/terapeut
Robyn
Fanteziile sexuale sunt deseori greu de explicat sau chiar inexplicabile, depinzand de la persoana la persoana. In momentul in care partenera / ul, doreste ( cu adevarat ) inca o persoana in patul conjugal, poate fi vorba si de satisfactia care o are ea alaturi de tine, care din cate vad eu la tine, underc0ver, este destul de redusa. Trebuie discutat despre asta cu ea si inca ceva, te poate inti foarte usor spunand ca este fericita in pat etc, dar este posibil sa si spuna adevarul, referindu-ma la faptul ca poate fi chiar o fantezie de moment pe care vrea cu orice pret sa si-o satisfaca. Faptul ca a zis ca-s va satisface fantezia fie cu tine, fie cu altcineva, nu ar trebui sa te doara si cu atat mai putin sa te sperie. Fiind tanar sunt lucruri noi pe care ai vrea sa le incerci, cu cat inaintezi in varsta, cu atat devii mai nesigur pe tine si pe capacitatile tale si devii depresiv si melancolic. De aceea se spune " traieste-ti viata "... sau "bate fierul cat e cald!", mai tarziu poti regreta amarnic unele licruri.
Ca de exemplu... nu stiu cat timp aveti decand sunteti impreuna sau cati ani are fiecare dintre voi dar este pe cat se poate de posibil ( Doamne fereste ), nelasand-o sa faca anumite lucruri pe care si le doreste, sa apara certuri foarte neplacute. ( Acum, bineinteles ca certuri pot aparea si daca o face, trebuie sa fii atent cu cine, tine minte: Nu conteaza CE faci, ci CU CINE faci ! )
De aceea trebuie sa fii cat se poate de atent la detalii:
Cu cine? ( Deoarece poate fi un cunoscut de care s-ar putea rusina mai tarziu si intervin mult alte consecinte)
Sfat: Mai bine cu un necunoscut.
Bineinteles ca iubind-o, ti se pare cat se poate de greu poate sa o privesti facand sex oral altui barbat si etc... dar ai putea trece peste ! Te asigur.


Si inca ceva... Dece barbatii nu accepta sa-ti vada iubitele facand sex cu un alt barbat? Nu suporta concurenta ? ;))
1
24-04-2011, ora 18:59
analove
Nu este medic/terapeut
analove
sunt de acord cu dks...ea ar fi de acord cu asta?eu nu prea cred:)
0
25-04-2011, ora 00:17
kiduuu
Nu este medic/terapeut
kiduuu
Nici ea nu cred ca e de acord sa vada pe tn

propunei in loc sa vina un barbat sa vina o femeie

nu va fi de acord;)

vorbeste cu ea si spunei ca nu esti de acord cu asta

cred ca va intelege;)
1
17-02-2012, ora 20:31
adinuta liv
Nu este medic/terapeut
adinuta liv
fa y o propunere zi sa o face ti si k 2 fete si k tine barbat sau dak vrea 2 sa y cumperi un vibra si o sa fie ca si k 2..? deci satisafacator
1
10-03-2013, ora 00:36
miki008
Nu este medic/terapeut
miki008
am si eu o intrebare: tu chiar nu ai un prieten atat de bun incat sa simti ca poti imparti cu el totul?
0
13-03-2013, ora 22:34
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Nevasta si ultima tigara nu se impart cu nimeni :)) Orice imparteala de alta natura e binevenita, sa imparti, pana la urma, inseamna sa-ti exerciti calitatea de OM. Ar fi culmea sa ne transformam sotia/sotul intr-un bun comun, din marinimie:))) Haideti sa ne transformam viata intr-o orgie, let's swing everybody :)) Pe bune...reveniti-va! :) Miki, pervers/a mic/a:)) Un barbat niciodata nu-si da femeia prada altuia, fara sa ramana cu un "cui" in creier, care va duce la ruperea relatiei, in final. O femeie e mai cretina de fel, se lasa manipulata sentimental si poate sa accepte aberatia asta, de dragul si la insistentele partenerului. Evident ca...un partener care-i cere asta iubitei lui, nu da doi bani pe ea, o foloseste spre a-si implini toate fanteziile sexuale si...cam atat. Un barbat nu va dori niciodata ca o astfel de femeie sa-i fie sotie sau mama copiilor lui. Pur si simplu, e imposibil. Barbatii vor sa-si duca toate fanteziile la bun sfarsit, dupa care, daca s-ar putea sa gaseasca o fecioara neprihanita cu care sa-si intemeieze o familie...ar fi perfect :))
0
14-03-2013, ora 00:47
miki008
Nu este medic/terapeut
miki008
Scuze Ionyssa, intrebarea ar fi trebuit sa sune cam asa:nici tu nu ai un prieten atat de bun incat sa simti ca poti imparti cu el totul?Acum ca am lamurit un pic aspectul as vrea sa-mi spun si eu parerea referitoare la prietena lui underc0ver.Ca in orice situatie de genul acesta sunt destul de multe variabile la mijloc.Un prim aspect care mi-a venit mie in minte ar fi ca prietena si-a pus un pic la incercare partenerul, ca de! nu mai e ca pe vremuri, facem 'nainte un pic de studiu de fezabilitate.E de acord:haaaaa l-am prins !!! Nu ma iubeste! Pai cum adica sa ma imparta el cu altul? Daca nu e de acord: asa mai merge.mmmm. chiar tine la mine baiatul asta...In alta ordine de idei fata poate chiar isi doreste asta.Stii cum e :nu poti spune despre prajiturica aia ca nu e gustoasa doar uitandu-te la ea. A se vedea: smartwoman.hotnews.ro/index.php/articles?articleID=1264
Pentru Robyn:Ai perfecta dreptate.Barbatii nu suporta concurenta.Atata tot ca e vorba despre concurenta genetica.Din punct de vedere evolutionist (teorie al carei adept sunt si eu ) gelozia a aparut ca si sentiment menit sa asigure transmiterea genelor PROPRII, nicidecum ale altuia(cu toate astea 10 % din barbati cresc copii ai altora crezand ca sunt ai lor). Asa ca aveti grija baieti : ele s-ar putea sa considere ca aveti gene destul de puternice pentru a sustine financiar cresterea copilului daaaar..nu suficient de puternice pentru a-l si face cu voi...
1
04-09-2015, ora 18:22
status6215
Nu este medic/terapeut
status6215
Femeile si barbatii nu sunt obiecte ca sa poata fi impartite cu altii/altele.Sunt parteneri/fiinte intr-o relatie oficiala sau oficioasa, au vise, dorinte, fantezii!Prefer sa stiu sau sa vad ca partenera mea isi satisface fantezia de fata cu mine sau cu stiinta mea, decat pe ascuns(asa cum se intampla).Am intalnit chiar barbat care insela in dreapta si in stanga si era convins ca sotia lui este cuminte, si nu-si doreste nimic d.p.d.v. sexual-se insela amarnic!Sincer sa fiu, pana la 53 de ani si 31 de ani de viata cu sotia mea, nu am intalnit femeie sau barbat care sa nu fi facut, sau sa nu isi fi dorit sa o faca cu altcineva (poate or exista prin manastiri), oricum sunt extrem de putine persoane.Actul sexual cu o alta persoana, in opinia mea, nu poate decat sa duca la o intarire a relatiei, cu conditia existentei unei relatii solide, bazate pe incredere, respect si dragoste.
1
26-01-2022, ora 23:38
Geminii
Nu este medic/terapeut
Geminii
Am cunoscut persoane și cupluri care culmea si-au consolidat considerabil relația și atitudinea dintre ei făcând astfel de schimbări în viata sexuală. Poate fi foarte benefic și plăcut dacă se face corect și se respectă niște reguli.
0
18-06-2022, ora 23:28
driver60
Nu este medic/terapeut
driver60
Alții ar spune că ești norocos, că vrea chiar ea..
Acum depinde de ce îți dorești tu..
0
19-06-2022, ora 13:28
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Prieteni, voi cred ca nu stiti ce sint fanteziile. Cautati in dictionar cuvantul fantezie... Fantezia este ceva fantastic, ireal ! Exista realitate si exista fantezie. E adevarat ca unele fantezii pot fi transformate in realitate, pentru ca nu sint foarte fantastice. Dar cele mai multe fantezii trebuie sa ramana fantezii. Nu inseamna ca orice fantezii ai, trebuie sa le si pui in practica. Altfel n-ar mai fi fantezii. Fantezia e ceva la care inchizi ochi si visezi... Totul se intampla numai in mintea ta, nu in realitate. Daca vrei sex in 3 cu inca un barbat, poti sa-ti iei un dildo si sa-l folosesti impreuna cu iubitul, in timp ce el poarta o masca cu fata unui alt barbat. Apoi iti folosesti imaginatia si iti creezi in intea ta scenariul cum ca faci sex in 3 cu un alt barbat. Si in felul asta ai gustat si un pic din fantezie si nu se mai supara nimeni. Dar probabil ca celor mai multi oameni le lipseste imaginatia si d-aia ei trebuie sa transforme totul in realitate. Daca intelegem asta, putem discuta linistiti despre orice fantezie a noastra, fara sa ne suparam. Deci retineti: daca ai o fantezie, nu inseamna neaparat ca trebuie sa o transformi in realitate. Folositi-va imaginatia !
0
25-06-2022, ora 18:12
FulgDeZapada
Nu este medic/terapeut
FulgDeZapada
Eu nu inteleg un aspect. De ce relatiile extraconjugale sunt privite ca ceva rau si ofensator. Atat femeia cat si barbatul sunt persoane cu sentimente si nevoi. Daca el trece printr-o perioada dificila/speciala si nu poate avea relatii sexuale, de ce partenera nu isi poate lua doza de satisfactie din alta parte?
Daca mergi si servești pizza in oras, partenera ta nu isi simte lezata capacitatea de a gati.
Din punctul meu de vedere iubirea nu are legatura cu sexul. Daca fac sex cu cineva, asta nu presupune ca il/ o iubesc.
Iubirea fata de partener este una si nevoia deindeplinita este alta.
Dar daca partenera/partenerul are nevoie de un transplant de organ si este prelevat de la un donator de sex opus, accepti?
Face dragoste sau sex cum vreti sa numiti cu cineva, face un dus si gata.
Merg totusi mai departe spunand ca daca partenerul/partenera are o relatie extraconjugala cu cineva, vine acasa fericit/a. Eu prefer sa am langa mine o persoana bine dispusă chiar daca are o relatie extraconjugala. Chiar daca as afla chiar si intamplator de o relatie extraconjugala, nu as reprosa nimic celeilalte persoane. As trata situatia ca pe ceva normal in relatia de cuplu
0
26-06-2022, ora 01:02
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Serios ? Poti sa faci sex cu o persoana pe care n-o iubesti, fata de care nu simti nimic ? Dar ce, sintem animale ? Pentru mine, nu exista nici o satisfactie in sex daca nu exista o legatura emotionala (si as putea spune chiar si intelectuala) intre noi. Eu cand fac dragoste cu o femeie, o fac si cu sufletul, nu doar cu trupul ei. Doar animalele fac sex fara nici o alta implicare. E adevarat, exista si un gen de oameni care fac la fel: se numesc manelisti.
0
26-06-2022, ora 08:58
FulgDeZapada
Nu este medic/terapeut
FulgDeZapada
Marcus Aurelius, hai totusi sa ne exprimam parerile fara sa lezam alte persoane. Personal nu ascult manele si nu am repulsii fata de cei care asculta acest gen de muzica. Nu inseamna ca daca cineva asculta muzica clasica este cult iar cei care asculta manele sunt inculti. Daca stai putin sa reflectezi la realitate, umanitatea se ghideaza dupa instincte primare. Inconstient femeia cauta un barbat bine facut alaturi de care sa perpetueze specia umana. Barbatul de asemenea cauta o femeie care sa fie dotata fizic.
Exista grupul de persoane swinger care nu cred ca asculta manele.
Sunt persoane si cu o alta mentalitate decat a noastra. Eu nu merg la alta persoana pentru a-mi satisface dorintele pentru ca imi ajunge ce am acasa, dar daca persoana alaturi de care convietuiesc simte aceasta nevoie sau vrea doar sa incerce sa vada cum este, atunci are toata libertatea din partea mea sa o faca fara a-i reprosa mai devreme sau mai tarziu si fara a ma simti lezat din punct de vedere emotional.
Sunt gata oricand sa imi schimb mentalitatea atata timp cat cineva imi demonstreaza cu lux de amanunte si de unde logica nu lipseste ca gandirea mea este eronata.
Barbatii de mii de ani au avut dreptul de a avea aventuri. In momentul in care o femeie isi doreste si ea sa guste macar din fructul interzis, imediat este trantita la pamant si molestata fizic si verbal. Totusi femeia este fiinta umana care are dorinte. Poate ca femeia are o casa unde sa locuiasca dar nu are apa curenta. Asa ca locuieste in casa dar apa isi procura din alta parte.
0
26-06-2022, ora 11:58
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Unele persoane merita lezate. Eu iubesc toti oamenii de pe pamantul asta, fara discriminare. Dar am o singura categorie fata de care nu manifest acest sentiment: oamenii prosti si rai. Tu cand faci curat in casa ta, nu dai gunoiul afara ? Eu cred ca oamenii care face rau altor fiinte nu merita sa traiasca pe acest pamant si trebuie lezati si "dati afara" !... Nu este vorba despre muzica. Nu faptul ca asculti manele sau clasica te face prost sau cult. Doar ca s-a intamplat ca aceste gunoaie de oameni sa aiba acest lucru in comun: manelele, si de aceea i-am numit asa.

Cat despre sex in grup cu toata lumea... nu am sa-ti demonstrez nimic cu lux de amanunte, ca e clar ca sintem din lumi diferite. Si nici nu incerc sa schimb mentatlitate nimanui, ca nu cred ca se poate asa ceva si ar fi pierdere de timp si energie.
0
26-06-2022, ora 12:34
FulgDeZapada
Nu este medic/terapeut
FulgDeZapada
Marcus Aurelius, regret ca gandesti asa.
Parerea mea este ca fiecare are libertatea sa gandeasca si sa se poarte individual fara a deranja pe cel de langa el. Faptul ca sunt persoane orientate LGBT sau catre swing sau catre monogamie convinsa, pe mine nu ma deranjeaza si le respect orientarea.
Da, atunci cand fac in casa mea curatenie, , arunc afara gunoiul. Dar niciodata nu ma voi duce la cineva in casa pentru a-i face curatenie in propria casa. Ii spun parerea mea fata de un aspect, dar niciodata nu-l pot judeca pentru felul in care alege sa isi traiasca viata. Nu inseamna ca daca majoritatea gandeste intr-un anumit mod, acel mod de gandire este si corect.
Din cele mai vechi timpuri, femeia prinsa in adulter era omorata cu pietre. Nu se spune nimic, insa, despre barbatul cu care ea comitea actul in sine.
Intotdeauna femeia a fost stigmatizata si pusa la zid in societate la cea mai mica abatere de la moralitate, ar zice unele persoane. In schimb in dreptul barbatului, daca are escapade se poate spune ca este ceva normal. Eu militez pentru recunoasterea egalitatii inclusiv pe plan sentimental fata de femei. Asa cum barbatul simte nevoia sa guste din fructul oprit si femeia ar gusta
0
26-06-2022, ora 15:22
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Ai dreptate cand zici "fara a deranja pe cel de langa el". Din pacate manelistii nu sint constienti de asta. La mine in sat sint inconjurat numai de vecini manelisti care dau muzica tare de se aude in tot satul si ma DERANJEAZA pe mine ! Asta ar fi doar un mic exemplu nesemnificativ. In realitate, manelistii deranjeaza mult mai mult de atat. Un om prost la cap face numai lucruri rele care deranjeaza oamenii din jur. Nu ma deranjeaza ca altii isi traiesc viata intr-un mod diferit de al meu, singurul lucru cara ma deranjeaza e prostia si rautatea. Dar am deviat prea mult de la subiectul topicului...

Si eu militez pentru recunoasterea egalitatii drepturilor si obligatiilor intre femei si barbati. Dar in sens exact opus. Nu femeia ar trebui sa se apuce de curvasareala ca sa fie egala cu barbatul, ci barbatul ar trebui sa-si bage mintile in cap si sa isi vada de femeia lui. Multumesc lui Dumnezeu ca nu am copii, ca ar fi fost pacat sa traiasca in lumea asta plina de curvasareala, LGBTisti si manelisti, care urmeaza in viitorul apropiat. Mi-e scarba unde s-a ajuns cu dementa asta !
0
16-05-2023, ora 16:48
Costin4u2
Nu este medic/terapeut
Costin4u2
Sunt femei care adora sa fie penetrare in acelasi timp vagin-anal, vagin-vagin, vagin- oral..etc. Aceasta este o placere sexuala pe care singurel nu o poți face.

Nu poți sa ii îndeplinești aceasta e mai bine sa va despărțiți tipa e deschisa la minte și sr trebui sa își caute un bărbat la fel de deschis la minte sa facă #threesome sau #4some.

Eu zic s aici cauți pe alta genul tău o încurci pe tipa cu gândirea ta.
0
14-04-2024, ora 08:57
Utilizator_227563
Nu este medic/terapeut
Utilizator_227563
Ar trebui să fii fericit că ai o partenera deschisă care vrea să facă sex cu tine și alt bărbat. Eu încerc să îmi conving soția să avem un prieten și să facem sex împreună, uneori spune că ar încerca, dar după un timp se răzgândește. Eu sunt hetero, deci amândoi bărbați să facem sex și dragoste cu soția mea, să fie pentru amândoi iubita noastră, dacă ei vor pot face și numai amândoi sex.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noi predictori ai infidelității și divorțului au fost identificați
  •