iubitul meu m-a inselat

19-12-2011
gabriela1992
Nu este medic/terapeut
gabriela1992
buna, sunt cu tipul de 6 luni..6 luni de fericire maxima, niki makr din greseala nu il suna vreo femeie !duminik i-am gasit in masina o krtela si un telefon special cumparate pentru a vorbi cu tipa respectiva, ii spunea k o iubeste k sa aiba rabdare k vor fi impreuna, sufar enorm, mi-a cerut iertare spunandu-mi k el pe mine ma iubeste specific k oriunde plek si peste tot era cu mine, nu imi pot reveni, mama si tata si-au dat seama de ce sufar mi-au interzis sa mai vina la mine, nu stiu ce sa facc sunt disperata, am in kp tot felul de chestii.oare kiar a fost doar o aventura.oare kiar dak ne am impak m-ar insela din nou, eu fara el nu vad viata, simt k nu am rost pe pamantul asta, m-am gandit serios sa imi iau viata, va rog ajutati-ma k simt k mor
4 comentarii
0
19-12-2011, ora 16:42
Bogdan V
Nu este medic/terapeut
Bogdan V
gabriela1992,

Buna gabriela viata e frumosa si merita traita asa cum ne este dat sa o traim... gandestete ca astea-s incercarile prin care trebuie sa treci... ptr a te pregati pentru vitor. Incearca sa vezi viata si far el, arata-ti ca esti capabila de a trece peste probleme care le ai acuma. Nu te mai consum, ai tot timpu din lume si sunt o gramada de persoane speciale care asteapta sa fie intalnite.

Sper ca ti-am dat un sfat bun, Nu stiu ce varsta. Si nu te mai gandi la suicid ptr. ca ai ptr. ce sa traiesti!

Ai grija de tine,
Bogdan
0
19-12-2011, ora 21:03
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara Gabriela,
DE CE trebuie sa ajungi la vb. GRELE.da, suferi, toti am trecut prin asta cand eram de varsta ta...
..chiar ASA de mult poti sa te injosesti in fata lui?!?

Intrebare:
- ce-ai fi zis ATUNCI ???...DACA PRESUPUNEM CA ERAI CASATORITA (uite cazul Luciei Crisan- sotia lui Catalin Crisan care are si a ramas cu 2 copii minunati iar el-cu alta...dupa 20 ani casatorie)...ce-ai fi facut ATUNCI?? ce ai fi facut DACA erai in locul ei??...chiar TE ROG, DACA vrei sa-mi raspunzi.
- crezi ca TE MERITA ??? DACA ti-a facut asa ceva la doar 6 luni??...NU, NU te merita...
- NU cumva era cu ambele CHIAR din prima zi cand v-ati cunoscut???...zici ca erati tot impreuna, DAR, uite ca, el avea tel.-altul si vb cu ea...poate NICI ea..nu stie de tine...ce zici??...chiar asa ai ajuns sa te "milogesti" in fata unui "NIMENI"...asa sa-l consideri...
- ti-a scris f. frumos si Bogdan,.sunt..n..baieti care abia asteapta o fata ca tine- pe care s-o iubeasca si s-o rasfete...

Sfaturi nu-ti pot da, am mai scris de multe ori, VIATA NU SE TRAIESTE PRIN COMPARATIE...dar,..
ce-as face eu, DACA as fi in locul tau?!?
- as intra mai mult pe facebook si as discuta cu cat mai multi prieteni, diverse teme, chiar muzica,...si -s sigura ca, ai multi prieteni;
- NU l-as mai primi in casa cu scuze si..si..si..asculta-i pe parintii tai, ORICE PARINTE..NU VREAU RAUL COPILULUI SAU...;
- NU i-as mai raspunde la telefon, NICI pe mess, NICI la apropouri pe Facebook, nici...nici...;
- e greu, e f. greu..imi vei spune..DA, DA, DA..asa este..dar ma repet, DACA AFLAI ASTA dupa casatorie sau Nu, dupa o relatie de 5-6 ani.citeste si aici pe forum, cate fete sunt in situatia ta si...dupa o relatie de n ani...unele chiar insarcinate...SI..NU recurg la gesturi...;

Vreau sa cred si-s SIGURA ca te apreciezi si ca, din toate aceste exemple ale altora, VEI INVATA CEVA...

Sa fii iubita, sa iubesti si...NU mai vb DESPRE el..cu nimeni..
Intrebare:
- poti sa crezi ca, NU l-ai cunoscut NICIODATA /!?...daca da,...ai reusit si vei fii o invingatoare in viata.
Toate cele bune iti doresc,
p.s.
daca vrei si poti, raspunde..
0
24-12-2011, ora 15:01
nustiucinesunt
Nu este medic/terapeut
nustiucinesunt
Eu am fost amanta pentru un an si nu m-am gandit sa imi iau viata desi l-am iubit si stiu ca si-a batut joc de bine, plus ca mi-a facut o multime de probleme. Sa stii ca asa sunt toate relatiile, indiferent de rolul pe care il joci, dragostea adevarata nu exista. Esti o fraiera daca te gandesti sa iti iei viata. Maturizeaza-te!
0
24-12-2011, ora 23:00
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Ei, dragostea adevarata exista, cel putin asta ne invata altii mai intelepti ca noi, cartile si filmele care ne fac sa visam, insa cele mai multe relatii incep si se termina, nu dureaza o vesnicie. Gabriela, daca alegi sa ramai cu el, cel mai probabil este ca te va mai insela si pe viitor. Daca tu crezi ca asta nu o sa te mai faca sa suferi atunci este alegerea ta, dar cred ca esti foarte tanara, nu aveti copii impreuna, lasa-l, pentru numele lui Dumnezeu, o sa mai ai si alt iubit care chiar o sa te merite si care nu o sa te mai raneasca! Iti garantez eu, din proprie experienta, ca, oricat de grea ar fi o despartire, durerea sufleteasca trece pana la urma. Uneori foarte greu, dar timpul le vindeca pe toate (eu am suferit odata un an dupa cineva, dar ranile s-au vindecat pana la urma). Din pacate, avem si decizii dificile de luat in viata... Mult noroc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul