iubitul meu refuza sa facem dragoste

24-06-2011
raluka16
Nu este medic/terapeut
raluka16
Poate primesc si eu un sfat de la medic sau de la cine a mai trecut prin asta. Sunt cu iubitul meu de aproximativ 6 luni, am facut dragoste de foarte putine ori, nu prea avem nici unde adevaru asta e, pt ca deocamdata nu l-am invitat la mine si nici el sa ma prezinte la ai lui. S-a intamplat de vreo 3 ori in tot timpul asta. La inceput ca la inceput, nu a fost foarte bine, dar a fost prima data. Problema sta in felul urmator, el mi-a gasit in laptop niste conversatii cu alte persoane, ata, doar conversatii si nu cu propuneri indecente doar povesti pe mes, aiureli. M-a iertat desi nu cred ca am gresit eu enorm pt ca nu l-am inselat niciodata, doar am discutat cu alte persoane, De atunci nu mai vrea sa facem dragoste, m-am suparat eu odata ca nu a vrut si de atunci imi zice ca s-a inchis in el.Nici nu ne vedem foarte des, e normal sa ma refuza asa, desi imi zice ca ma doreste si iubeste? Nu stiu ce sa mai cred. E normal ca intr-o relatie sa se intample asa rar??? In relatiile trecute aveam o activitate mai intensa, nu zilnic, dar oricum destul de des. Ma simt respinsa, naspa, am impresia ca ii e teama de ceva, ce pot face??
5 comentarii
0
24-06-2011, ora 14:17
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Cum ai zis si tu, poate nu aveti posibilitatea, un loc al vostru in care sa va desfasurati, si este mai greu, dar daca zici ca se ivise ocazia si te-a refuzat, inseamna ca se intampla ceva..sfatul meu este sa vb cu el, sa-i explici ca nu s-a intamplat nimic intre tine si celelalte persoane, ca nu l-ai inselat si nici nu ai face-o, sa fii mai convingatoare..lasa-l macar un timp, poate se linisteste..daca si dupa aceea se comporta la fel, inseamna ca nu-si mai doreste sa faca cu tine, iar atunci trebuie sa iei alte masuri..
0
24-06-2011, ora 14:54
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
te citez:
"E normal ca intr-o relatie sa se intample asa rar??? In relatiile trecute aveam o activitate mai intensa, nu zilnic, dar oricum destul de des."


DA e normal,
DACA nu sunteti casatoriti si nici NU locuiti impreuna, e NORMAL
si stii DE CE ?
care ar fi dif. intre relatia de 6 luni si una pe viata?!?
..lasa-l putin in pace si vei vedea DACA te mai iubeste sau NU.
O zi minunata in continuare.
0
28-06-2011, ora 14:47
nekunoskuta
Nu este medic/terapeut
nekunoskuta
Da-i timp relatiei sa evolueze. Daca in 6 luni nu v-ati vazut prea des inseamna ca practic nici nu prea aveti o relatie bine conturata. Frecventa raporturilor sexuala nu se masoara si depinde de alte circumstante, cum spui si tu nu prea aveti unde si cand, deci nu e o problema ca nu o faceti des. Gandeste-te daca e posibil sa fie si altcineva in viata lui, poate fi o cauza pentru intalnirile voastre rare si refuzul lui.
0
29-06-2011, ora 15:24
dr andrei
Nu este medic/terapeut
dr andrei
In conditiile descrise de dvs, eu zic ca e normal ca ati avut doar 3 ocazii in 6 luni de zile.. dupa cum spuneau si colegele de forum, nu aveti un loc al vostru ca sa faceti asta... o data ce relatia va evolua se va regla si acest aspect daca nu sunt alte probleme cu el


Referitor a doua parte a mesajului: in cazul in care el e o fire orgolioasa, posesiva ar putea fi afectat de flirturile dvs cu alti barbati. Important e sa il faceti sa simta ca sunteti doar a lui si sa intelegeti ca nu e importanta frecventa raporturilor sexuale ci sentimentele pe care le traiti cand faceti dragoste. O alta cauza a respingerii ar putea fii faptul ca nu se mai simte atras la fel de mult de dvs (ati putea sa lucrati pe acest plan, daca credeti ca ar fii vreo problema aici). E nevoie de ceva timp pt clarificarea acestei situatii si e nevoie sa gasesti (sau sa gasiti) un loc cat mai placut unde sa faceti dragoste.
0
30-09-2011, ora 15:37
amelia cristina
Nu este medic/terapeut
amelia cristina
atata timp cat nu aveti intimitate e normal sa o faceti asa rar pt ca actul in sine necesita liniste un spatiu al vostru de care sa va puteti bucura impreuna...normal la inceputul orcarei relatii focul pasiunii e mult mai puternic la inceput de exemplu si eu am o relatie de 2 ani in primele 6 luni o faceam aproape zilnic acum de un an si-a gasit un serviciu unde e tot plecat vine o data pe luna acasa si atunci o facem, eu simt nevoia mai des dar daca asta e situatia trebuie sa inteleg.deci nu iti face griji comunica cu el si vezi daca are o problema sau e devina doar lipsa de intimitate.
ai grija de tine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: