Jet urinar fara presiune | Forumul Medical ROmedic

Jet urinar fara presiune

27-10-2010
panter
Nu este medic/terapeut
panter
Dimineata, la prima urinare a zilei, jetul urinar este foarte scazut, aproape picura. La pranz, in timpul serviciului, este undeva la 80% dintr-un jet normal iar seara scade spre 60%.
Problemele astea le am de mai bine de jumatate de an perioada in care am vizitat 2 urologi. Primul nu a identificat nimic, ecografia pe zona genitala nu a identificat nimic. Al doilea mi-a descoperit un inceput de prostata (la 34 de ani ) pentru care am tratat cu prostatomol.
Pe langa aceasta problema de urinare am si o oligoastenospermie severa. Nu stiu daca aceasta problema de sperma este cauzata de problema urinara.

Ultimele analize de urina nu au scos nimic in evidenta in schimb la cele de sange ureea si creatinina au iesit mai mari, nu cu mult, doctorii "dand vina" pe o posibila raceala.

Alte simptome: uneori usoare dureri in zona renala, care pot fi cauzate de alte afectiuni ale zonei lombare.

Dupa cateva luni de tratament problemele de urinare au fost usor ameliorate dar nici pe departe rezolvate :(
3 comentarii
0
28-10-2010, ora 20:32
adrianasshop
Nu este medic/terapeut
adrianasshop
Cat ai avut creatinina?
0
08-11-2010, ora 08:15
panter
Nu este medic/terapeut
panter
1.30 fata de un maxim de 1.20.
0
29-05-2023, ora 19:42
CristiBadea
Nu este medic/terapeut
CristiBadea
Care mai este stadiul?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •