jucarii sexuale - pro sau contra

30-11-2012
valescu
Nu este medic/terapeut
valescu
buna seara. haideti sa impartasim parerile despre ce jucarii folosim sau daca nu folosim din ce cauza.
eu nu am folosit pana acum dar suntem curiosi sa incercam ceva soft.
mentionez ca sunt foarte multumit de viata sexuala a mea si a sotiei dar curiozitatea a omorat pisica.
7 comentarii
0
30-11-2012, ora 20:21
valescu
Nu este medic/terapeut
valescu
daca nu are nimeni curaj, continuu eu.
as incerca inel pt penis si stimulare clitoridiana. cred ca nu prezinta niciun risc asupra sanatatii.
0
11-06-2013, ora 11:04
alin901
Nu este medic/terapeut
alin901
Eu folosesc niste jucarii sexuale de la Spankadoo. defapt sunt niste masturbatoare de mai multe feluri. Sunt super ok, si se apropie cat de cat de placerea pe care o primesti de la o femeie normala. Le-am cumparat din curiozitate si am ajuns sa fiu dependent de ele:) Sunt super faine si pot fi luate de pe www.spankadoo.ro
0
13-06-2013, ora 10:34
marin10
Nu este medic/terapeut
marin10
Am intrat si eu pe sit-ul lor. Interesante jucariile, dar si tipele alea de pe site! Se pare ca nu s emai poarta naturalul:)
0
01-07-2013, ora 11:51
alin901
Nu este medic/terapeut
alin901
DA, sunt destul de ok, dar oamenii in general sunt reticenti cand vine vorba de asa ceva. Subiectul asta e unul tabu si multi prefera sa nu vorbeasca despre el!
0
13-08-2013, ora 14:28
marin10
Nu este medic/terapeut
marin10
Tabu, tabu dar cumpara pe furis diverse lucruri. Deci pana la urma nu sunt chiar atat de reticenti! Daca vrei sa-ti cumperi ceva, sincer nu vad de ce sa nu o faci. La urma, urmei cumperi pentru tine si nu pentru cei apropiati!
0
06-11-2013, ora 09:39
alin901
Nu este medic/terapeut
alin901
Acuma cu totii avem de ascuns cate ceva:) Macar Spankadoo nu te refuza niciodata daca ii ceri ceva:)
0
18-11-2013, ora 15:58
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
pai jucariile sexuale le cumperi in general cand sotia/iubita/prietena isi doreste acest lucru.pentru ca cele mai multe femeile le folosesc si nu barbatii...in general intr-un cuplu se vorbeste despre asa ceva dar daca femeie nu doreste sa foloseasca nimic de genul asta e clar ca nu o sa mergi sa le cumperi si apoi sa le lasi in sertar..totul tine de fiecare in parte si nu cred ca mai este un subiect atat de TABU cum se vehiculeaza...multa bafta!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Fanteziile sexuale
  • Fanteziile sexuale normale versus fanteziile atipice (studiu)
  •