Junghi in ambii ochi la trezire si tulburari de vedere

21-10-2016
DanaNicolas
Nu este medic/terapeut
DanaNicolas
De aproximativ 7-8 ani am niste junghiuri in ochi cand ma trezesc de imi vine sa ma dau cu capul de pereti...In fiecare an merg la controale la diverse cabinete, spital dar intotdeauna acelasi raspuns(nu ai nimic, mergi acasa ca e de la oboseala)acum cateva luni baietelul meu mi-a aruncat cu un os in ochi si am facut tratament o luna de zile, junghiurile sunt mai pronuntate la ochiul lovit acum si de un an de zile vad unele punctulete plutitoare si vad in ceata la tv, cateodata mai imi dispare si imaginea cand citesc ceva s-au ma uit mai mult de 5 min la un obiect anume, se poate sa am nevoie de ochelari?Am uitat sa mentionez ca junghiurile dureaza cam 10 min si dupa aceea trebuie sa stau nemiscata cu ochii inchisi inca 10-15 min altfel ma dor din nou si am niste dureri de cap dupa aceea de nu imi trec cu nimic.
1 comentarii
0
21-10-2016, ora 06:04
Dr. Cozubas Roxana
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Cozubas Roxana
Buna dimineata, durerea de cap de la sfarsit poate sugera ca toate aceste manifestari reprezinta "aura" unei migrene. Va recomand sa faceti control complet oftalmologic, in perioada unei crize, intr-un spital, ulterior sa mergeti si la neurolog.

Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: