junghi in gat

27-12-2009
janina caragea
Nu este medic/terapeut
janina caragea
buna ziua am si eu o probleme am ca un fel de junghi an gat.anainte cand faceam sport si oboseam foarte tare aveam aceeasi senzatie dar ami trecea cand ma odihneam.acuma ami apare stand fara sa fac efort.am facut ekg si nu mi-au gasit nimic.mai mi-a aparut si pe jugulara un ganglion cat un bob de fasole.medicii nu stiu ce sa ami spuna zice ca nu crede ca ar fi problema.mi-au diagnostica chisturi si un nodul an tiroida-oare sa am durerea an gat de la asta.mentionez ca am si o faringo amigdalita cronica cu corp strain antr-o amigdala adica se formeaza ceva alb si urat mirositor an amigdala.acum fac tratament cu klacid.ma simt slabita si obosita.am si un copil de 2 ani.oare sa fie oboseala cronica?multumesc mult si scuze pt. atatea antrebari
3 comentarii
0
04-01-2010, ora 11:33
Dr. Ana-Maria Slanina
Medicina de familie, Iasi
Dr. Ana-Maria Slanina
Durerea poate fi determinata de afectiunea tiroidiana insa pe langa investigatiile pe care le-ati facut e bine de facut si o dozare a calciului si a magneziului si eventual un examen ORL si o laringoscopie.
0
04-01-2010, ora 20:19
janina caragea
Nu este medic/terapeut
janina caragea
va multumesc mult doamna doctor.
0
21-06-2011, ora 02:17
DariaV
Nu este medic/terapeut
DariaV
am aceeasi problema ca doamna de mai sus, dar nu am mers cu aceasta problema la medic. am aceasta problema de cativa ani...prima data s-a intamplat cand, intr-o dimineata am ajuns la scoala (era foarte frig afara) si imi era foarte sete si am baut suc foarte rece si am inghitit rau. m-a durut in ziua aceea apoi a trecut, dar de cateva luni a revenit, o durere mai intensa decat atunci si care, daca respir adanc se continua pana sub stern in partea dreapta. m-am gandit ca poate fi si de la fumat...de cele mai multe ori durerea incepe cand inspir aer rece si ma tine si zile la rand. nu am gasit aproape nicaieri pe internet nicio informatie.sper ca ma puteti lamuri.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.