Junghi pe partea stanga cap

01-02-2017
npynpy
Nu este medic/terapeut
npynpy
Buna ziua, de aproximativ 3 saptamani ma confrunt cu un junghi la cap pe partea stanga, care apare pe parcursul zile si dureaza o fractiune de secunda, intensitatea dureri este foarte mica, am inceput sa simt aceasta jena la aproximativ o saptamana dupa niste episoade de raceala (viroza) cu jena in gat etc, Cand am simtit prima data aceasta senzatie am luat doua zile nurofen forte 1/8h si mi-a trecut dar la o saptamana dupa ma intors iar acea viroza, care de data acesta ma tinut 5-7 zile, dupa care mi-a reaparut acele junghiuri ca sa le numesc asa (mentionez ca prima data le simteam ceva mai intens) apar mai mult la miscarile capului. Ce ar putea fi ? Va rog sa ma ajutati cu un sfat.
4 comentarii
0
07-02-2017, ora 21:51
Dr. Popa Alexandru Dorel
Medicina generala
Dr. Popa Alexandru Dorel
Buna Seara. In ce domeniu lucrati ? Cate ore dormiti pe noapte? Aveti probleme cu ochii?
0
08-02-2017, ora 08:25
npynpy
Nu este medic/terapeut
npynpy
Lucrez mult la pc ( de 6 ani de zile) intre timp am fost la medicul de familie, I-am explicat simptomele si mi-a zis sa iau Tador pentru 5 zile dintre care am luat doar 5 pastile pentru ca parca ma simteam si mai rau de la ele, nu au avut nici un efect.
0
08-02-2017, ora 23:10
Dr. Popa Alexandru Dorel
Medicina generala
Dr. Popa Alexandru Dorel
Luati Ketonal Forte 2-3 zile, sa aveti un minim de 8 ore de somn pe noapte
0
09-02-2017, ora 11:19
npynpy
Nu este medic/terapeut
npynpy
Intre timp am fost la neurologie si mi-a dat sa iau Vimovo pentru 10 zile si un complex de vitamina B
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.