Kefir

10-12-2010
papuss
Nu este medic/terapeut
papuss
Buna ziua, as dori sa stiu de unde pot procura kefir (ciuperca tibetana) in Bucuresti, si cat costa.
multumesc
3 comentarii
0
16-12-2010, ora 00:25
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Puteţi procura tipul de kefir dorit, prin accesarea link-ului de mai jos:----------*
_



Toate cele bune şi sărbători fericite.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Cu respect,
Nick

(*modificat de administrator)
0
06-06-2011, ora 17:30
o0209
Nu este medic/terapeut
o0209
Am ciuperca galodium foarte bine intretinuta. Toata familia mea consuma kefir obtinut din ciuperca galodium, inclusiv copilul meu de 5 ani. Folosesc atat intern cat si extern (ca demachiant si intretinere ten). Util extern si pentru rani, dureri, insolatie, eritem fesier la copiii mici. E foarte adevarat ca vindeca alergiile si intareste imunitatea. Starea de sanatate a copilului meu dovedeste asta. Am o ruda cu diabet si-l controleaza foarte bine cu ciuperca galodium. Daca inca nu aveti ciuperca, va trimit in borcan de 800g (1/2 borcan cu ciuperca, completat cu lapte proaspat de la vaca proprie). Intretinuta cum trebuie in 2 saptamani isi dubleaza volumul si obtineti o cantitate dubla de kefir. -* Sanatate!

(*modificat de admin)
0
14-08-2011, ora 23:16
Demetra Cucueanu
Identitate neconfirmată
Demetra Cucueanu
Folosesc si eu kefir preparat in casa, cu ciuperca de chefir, si este intr-adevar un aliment medicament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.