la analize de urina se poate depista ceva legat de sex?

13-07-2008
crissy_pisy
Nu este medic/terapeut
crissy_pisy
Am 16 ani si evident parintii mei nu stiu ca mi-am inceput viata sexuala, mi-a debutat acum 8 zile o cistita, am luat sumetrolim 7 zile(2 comprimate de 2ori pe zi), am avut senzatia ca m-a lasat insa nu a fost asa, de ieri am inceput cu albastru de metil de 2 ori pe zi si m-a lasat deja, ma simt mult mai bine, oricum maine aveam de gand sa merg sa fac o urocultura(fara parinti).Problema este ca mama s-a hotarat sa ma duca la medic, bine inca nu mi-a spus nimic concret dar asa a insinuat desi m-am chinuit pe cat posibil sa o fac sa creada ca imi este mult mai bine, si imi este frica ca la examenul de urina sa se descopere ceva legat de faptul ca nu mai sunt virgina.Imi puteti spune daca este posibil?Macar sa stiu la ce sa ma astept..
9 comentarii
0
13-07-2008, ora 00:00
al3xa
Nu este medic/terapeut
al3xa
buna crissy_pisi eu cred ca nu ai pt ce sa iti faci griji pt ca din cate stiu eu ca sa se vada ca nu mai esti virgina trebuie sa mergi la un ginecoloc iar din cate spui tu, tu dai doar o proba de urina asa ca nu ai de ce sa iti faci griji.dar mai asteapta pareri pt ca eu nu sunt de specialitate desi totusi cred ca 80% nu ai de ce sa iti faci griji...asa ca stai linistita...
0
13-07-2008, ora 00:00
crissy_pisy
Nu este medic/terapeut
crissy_pisy
am mai cerut sfatul si pe alte forumuri si mi s-a spus ca in cazul in care nu sunt insarcinata(si nu sunt, mi-a venit si ciclul azi dimineata asa cum si trebuia), nu are ce altceva sa iasa.sper sa fie asa
0
13-07-2008, ora 00:00
al3xa
Nu este medic/terapeut
al3xa
pai atunci nu ai pt ce sa iti faci griji...asa ca stai linistita...multa sanatate
0
13-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
draga mea, crissy, stai linistita!Sub nicio forma la un ex de urina(mai ales la urocultura)nu se depisteaza ca ti-ai inceput viata sexuala!Iar pt infectia urinara merge foarte bine norfloxacin.Mergi fara teama la doctor.Si ai grija de tn! :-)
0
13-07-2008, ora 00:00
crissy_pisy
Nu este medic/terapeut
crissy_pisy
Morena nu as mai vrea sa iau medicamente inainte de analize, pentru ca poate fi altceva..si nu cistita.Sau poate fi o cistita pacatoasa, asa cum am mai citit pe diverse forumuri (am citit tot ce era pe internet despre asa ceva :)) )de fete care se confrunta cu problema aceasta de ani de zile, si umbla cu ceaiuri si medicamente si injectii si degeaba..nu vreau sa le iau ca pe bomboane.Nu prea mai am nimic..si nu am mai luat nimic, dar maine tot ma duc la analize.Va multumesc pt raspunsuri!:*
0
14-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
crissy, am uitat:bea multa apa, pt infectia urinara.Pupici
0
14-07-2008, ora 00:00
crissy_pisy
Nu este medic/terapeut
crissy_pisy
Am dus astazi proba de urina, astept rezultatele maine.Ma enerveaza in asa hal, pana astazi nu prea mai aveam nimic, astazi pe la pranz iar m-a incercat.Iau no-spa si albastru de metil deocamdata, parca traiesc un cosmar care nu se mai termina 8-|
0
15-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Stai sa vezi cand ai sa ai copii ce coshmar!=))Stai lin, daca ai o infectie urinara o sa-ti dea o antibiograma si mergi cu antibiotic tintit.Mai tinne-ma la curent.
0
24-08-2008, ora 00:00
crissy_pisy
Nu este medic/terapeut
crissy_pisy
fetelor am dat-o din una in alta.am scapat de cistita si de analizele ce ma pandeau, acum am dat de alta belea, mamei mele i s-a nazarit sa ma ia cu ea la controlul ginecologic, adica sa imi fac si eu unul.asta peste doua zile.nu m-am certat cu ea, nu i-am dat de banuit, nimic, nu stiu ce a apucat-o.imi este foarte frica deoarece stiu ca nu ar intelege adevarul, si nu stiu ce sa fac.m-ar interesa sa imi spuneti exact in ce consta un examen ginecologic, si daca medicul ginecolog poate spune de cat timp mi-am inceput viatza sexuala, detalii de genul acesta.ms mult..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.