la ecograf nu a putut sa ii vada inimioara

23-09-2011
nae simona
Nu este medic/terapeut
nae simona
as dori si eu sa imi raspundeti la o intrebare.am 8 saptamani de sarcina am fost la control si ecograf aici in belgia la o doctora romanca si mi-a spus ca totul e in regula cu bebele ca se dezvolta normal ca merge bn sarcina dar nu a putut sa ii vada inimioara apoi sa imi zica ca nu are aparatu bun nu stiu ce sa mai cred va rog mult spuneti-mi ce se intampla
4 comentarii
0
23-09-2011, ora 12:49
Dr. Nicoleta Grigore
Endocrinologie, Bucuresti
Dr. Nicoleta Grigore
in mod normal, ar fi trebuit sa se vada bataile cordului fetal la ecograf. Poate dr chiar avea un ecograf prost. Faceti o alta ecografie daca aveti posibilitatea.sanatate.
0
23-09-2011, ora 13:07
nae simona
Nu este medic/terapeut
nae simona
si nu am avut probleme cu sarcina pana acum deloc nu inteleg de ce nu sa putut vedea inimioara bebelusului daca el este dezvoltat complet si la 8 saptamani are 1, 16cm.sincer doctora nici nu mi-a explicat prea bine ce se intampla dupa parerea mea nu este buna...i-am spus ca am sangerat decat o singura data decand am ramas insarcinata si am sangerat ft putin in rest nimik si ea mi-a zis ca stai linistita ca eu am avut paciente care a sangerat pana la 9luni si tot a dus sarcina la bun sfarsit.deci nu a inteles ca eu am sangerat decat o data ft putin nu stiu ce sa cred despre ea.va multumesc
0
10-10-2011, ora 01:23
nae simona
Nu este medic/terapeut
nae simona
am mai facut o ecografie in tara si mi-a spus ca am sarcina oprita din evolutie am fost internata mi sau facut analize si mi-au facut chiuretaj a fost ft dureros pt mn sa aflu asa ceva dar ce sa fac am mers inainte asa a hotarat dumnezeu ca e bn.va multumesc mult ca mi-ati rasp la mesaj...
0
10-10-2011, ora 22:50
Dr. Nicoleta Grigore
Endocrinologie, Bucuresti
Dr. Nicoleta Grigore
Pentru nimic. Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat. sper ca data viitoare sa ai o sarcina fara probleme! multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Palpitațiile
  • Efectele stresului asupra sănătății inimii sunt diferite la femei și bărbați
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  •