la o durere mai puternica, am un semi-lesin

05-07-2011
yokana
Nu este medic/terapeut
yokana
Cred ca suna destul de ciudat sau prostesc dar la o lovitura, durere mai puternica incep si mi pierd din simturi, nu mi mai pot controla muschii, totul incepe si se invarte, ma albesc la fata, buzele mi se invinetesc, inima mi-o ia razna, adica bate foarte repede si incep si transpir.. Toata " calatoria " dureaza cam 2-5 minute.. dupa acest timp imi revin complet.
Pe tot parcursul raman constienta numai ca nu-mi mai pot controla nici o parte a corpului, trebuie sa stau jos sau intinsa.
Imi poate spune cineva ce mi se intampla ? Sau cum pot evita astfel de reactie ? Tin sa precizez ca nu am nici un fel de problema de ordin medical, analizele sunt perfecte.
Tine cumva de pragul durerii ?
4 comentarii
0
05-07-2011, ora 12:42
yokana
Nu este medic/terapeut
yokana
cred ca pot adauga faptul ca arat ca fiind lesinata, dar aud si simt tot ce se intampla in jurul meu, raman perfect constienta de ceea ce mi se intampla
0
05-07-2011, ora 14:35
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Este o problema psihiatrica, necesitati tratament pentru aceste stari in care nu va mai puteti controla in mod constient corpul, in paralel cu sedinte de psihoterapie.
0
05-07-2011, ora 14:49
yokana
Nu este medic/terapeut
yokana
Va multumesc foarte mult pentru raspuns. M-am gandit la faptul ca starile astea tin de psihicul si de panicile mele.
Am observat ca socurile devin din ce in ce mai puternice si profunde.
Imi puteti da va rog mai multe detalii, unde, la cine as putea sa apelez ? pentru ca nu am nici cea mai mica idee
0
05-07-2011, ora 15:21
yokana
Nu este medic/terapeut
yokana
v-am gasit site ul :) va voi contacta in curand.. multumesc inca o data
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele leșinului și ce se întâmplă în organismul nostru când leșinăm
  • De ce unele persoane leșină mai ușor decât altele
  • Sincopele cauzate de tulburările de ritm ar putea fi prevenite
  • Starea de leșin - cauze, cum o recunoști, sfaturi, tratament
  • Ce se întâmplă atunci când leșinăm? (studiu)
  •