la oarecare laborator mi-ar iesi la analize si eventualele boli de la contact sexual?

09-02-2014
stanciu87
Nu este medic/terapeut
stanciu87
De curand am avut o relatie sexuala, am facut oral, normal, anal cu ea Neprotejat..Nu mi-a aparut pana acum vreun semn ca as fi luat vreo boala, cei drept mi-a fost intro zi mai rau, eram palid, galben, obosit dar e posibil si de la faptul ca eram obosit de la sex, si am si dat zapada atunci, a doua zi eram asa nu in ziua cand am facut sex..Ar trebui sa ma ingrijorez? As vrea sa fiu sigur ca pe viitor sa nu apara vreo boala chiar daca ea ar fi sanatoasa, curata..Daca as face analize la sange adica sa merg la oarecare laborator mi-ar iesi la analize si eventualele boli de la contact sexual sau trebuie sa merg la dermato venerice special pt asta?Important cat m-ar costa mai ales ca eu momentan nu am medic de familie
5 comentarii
0
10-02-2014, ora 08:51
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Nu era mai ieftin daca iti cumparai un prezervativ? In fine...Analizele la sange le poti face la orice laborator, dar daca aveai medic de familie si iti dadea trimitere era mai bine, te costa mai putin sau chiar deloc.Nu ai specificat cand ai avut acel contact neprotejat...Pentru ca de la ultimul contact trebuie sa astepti cam 3 luni si apoi sa-ti faci analizele la sange si daca ai scurgeri sau miros specific, mancarimi, usturimi sa mergi la dermato-venerolog.
0
10-02-2014, ora 13:02
stanciu87
Nu este medic/terapeut
stanciu87
A trecut cam 1 saptamana de la actul sexual, nu am scurgeri, nu am nimic dupa o saptamana.E prea devreme sau chiar nu am luat nimic
0
10-02-2014, ora 13:14
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ar fi bine sa faci si analizele de sange si sa le repeti peste 6 luni. Si mai e ceva. Trebuie sa renunti la sodomie si la sex oral. Din punct de vedere ezoteric, sodomia perturba grav organismul uman, atat fizic cat si psihic, inseamna involutie spirituala, coborarea sub nivelul animalelor necuvantatoare. Si daca ai avut norocul sa nu iei BTS, atunci te simti rau din cauza perversiunilor sexuale.
0
10-02-2014, ora 13:33
stanciu87
Nu este medic/terapeut
stanciu87
Multumesc de raspunsuri.Sincer am facut neprotejat pentru ca eram virgin, era prima data la mine cand faceam sex.Nu am facut sex chiar cu oarecare, e o femeie curata, sanatoasa zice ea, are 46 de ani, am devenit prieteni amici, ne stim de pe internet.Dar am fost surprins ca ei ii placea cu adevarat sexul, ii placea toate tipurile de sex, sunt convins ca a avut multe relatii sexuale pana acum.Tot cred ca e sanatoasa dar si asa tot se pot lua boli chiar daca nu grave..As face pe viitor analize la sange dar nu stiu cat ma costa, nu am posibilitati sa platesc :(
0
10-02-2014, ora 14:28
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
ORICE om este sanatos dupa spusele lui pana cand ajunge la medic si se constata ce este bolnav, sunt enorm de multe boli care pe dinafara nu au semne, ajunge sa aibe carii si sa te zgarie si uite cum teai ales cu ceva, DAR cum viata este un risc trebuie sa til asumi si pe asta.
Din cate am citit aceasta DOAMNA este casatorita si nui poate cere sotului ceea ce faci tu asa ca profita la maximum dar cu grija sa nu regreti mai tarziu.
STII CUM SE SPUNE: CEA MAI BUNA AMANTA ESTE FEMEIA MARITATA, SE MULTUMESTE CU CE II DAI SI NUTI FACE PROBLEME.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul HPV a redus riscul de infectare cu 90% în ultimii 10 ani
  • Bărbați: semne precoce ale unei boli transmise prin sex - cum să le recunoști și ce să faci
  • Bolile cu transmitere sexuală la vârstnici - o povară pentru sistemele de sănătate
  •