la sfarsitul actului sexual, incep sa imi 'bubuie' tamplele

11-09-2006
nu983
Nu este medic/terapeut
nu983
salutare. normal, daca am scris aici, inseamna ca am o prbl... prbl este urmatoarea: aproape de sfarsitul actului sexual, incep sa imi "bubuie" tamplele, ceafa incepe sa ma doara foarte-foarte tare si simt cum imi urca sangele in cap, tulburari de vedere. de cateva ori nu am mai fost in stare sa duc la bun sfarsit partida de amor; toata ziua imi "bubuie" tamplele si vederea putin "incetosata". am obervat ca mi se intampla acest lucru doar cand "o fac" in picioare. varsta 23; nefumator si fara alte substante sau ierburi; sport saptamanal; bautor de alcool ocazional. >> scuzati ca am postat si in sectiunile "Tulburari ale sexualitatii si reproducerii & Boli cardio-vasculare", dar nu stiu din ce categorie face parte.
3 comentarii
0
10-11-2006, ora 00:00
cameliasibufly
Nu este medic/terapeut
cameliasibufly
fetita mea sa nascut cu atrofie corticala fronto temporal bilaterala, acum are 6 ani si in mare parte sa recuperat, prin gimnastica, tratament medicamentos, si a ramas sa ia o singura pastila pe zi TRILEPTALE, encefalograma fiindu-i proasta si ce ma nelinisteste este ca noaptea are somnul foarte agitat si urineaza. (in somn isi misca manutele, se ridica in fundulet si scrisneste din dinti.)De doua saptamani facem terapie cu STRATTERA. DATI- MI SI MIE UN SFAT. "" VA MULTUMESC "".
0
10-11-2006, ora 00:00
cameliasibufly
Nu este medic/terapeut
cameliasibufly
imi cer scuze am trimis gresit mesajul.
0
27-02-2007, ora 00:00
madalina livezeanu
Nu este medic/terapeut
madalina livezeanu
maria
doresc si va rog daca puteti sa ma sfatuiti ce as putea sa fac cu mama, a suferit o operatie la bulbul rahidian acum 8 ani, iar in locul unde ia fost extirpata tumora s-a format un lichid.de la medic i s-a recomandat EDERENcare la noi in tara nu se mai fabrica
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • Ce indicii oferă localizarea durerii de cap
  • Modalități de a trata durerea de cap fără medicamente
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • Cefaleea sexuală - durerea de cap legată de actul sexual
  •