lamblii si flatulenta

28-04-2009
eu doar eu
Nu este medic/terapeut
eu doar eu
buna ziua, v/am povestit despre problema mea cu flaturenta si durerile la nivelul intestinelor...ei din ce in ce a fost mai abundenta flaturenta si este foarte placut trebuia doar sa stau acasa, si simteam ca imi pusc ceva in burta...m/am dus la spital cu trimitere acolo m/a internat deoarece am avut lipsa de Ca si Mg si mi-a facut ecograf si mai multe analize:de scaun urina, sange s.a. si mi-a zis ca e ok...la iesirea mi-a scris sindrom dispepstic biliar...apoi flatulenta nu a incetat si ma durea foarte tare...ma intrebam oare ce ror imi pusca in burta in special dimineata se intampla...si m-am dus la medicul de familie care mi-a dat fiobilin...am facut 15 zile tratament si nimic...am tinut regim...nimic tot asa.apoi m-am dus sa-mi fac un ecograf in alta parte...acolo mi-a descoperit lambrii, colecistul marit, nisip la rinichi...mi-a dat duador...trifelment, zymogen...dar nu stiu ce imi tot pusca in partea stanga, la niv.intestinelor.dar ar mai fi ceva, uneori cand inghit, sau respir simt o cantitate de aer care coboara zgomotos pe esofag in gat, inainte sa inghit mancarea sau at cand beau ceva.oare ce sa fie cu flatulenta asta excesiva?va rog sa ma sfatuiti urgent !!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici