laringita subglotica

17-09-2005
maricka
Nu este medic/terapeut
maricka
baietel 3 ani diagnoticat cu larngita acuta subglotica.i s-a prescris fromilid nurofen ambroxol.cu toate acestea febra nu -a cedat, nu mai mananca.are cearcane dar deocamdata nu tuseste asa rau.noaptea a fost f grea.fromilidul cat de eficient este?ar fi fost neesara corticoterapia?
3 comentarii
0
22-09-2005, ora 00:00
dr. mihaela
Identitate neconfirmată
dr. mihaela
Corticoterapia este eficienta in infectiile cailor aeriene superioare cu conditia ca tratamentul sa fie de scurta durata pentru a nu aparea efectele secundare. Cel mai bine ar fi sa consultati un medic pediatru.
0
25-12-2010, ora 13:31
vica m
Nu este medic/terapeut
vica m
AM UN COPIL DE 10 ANI.incepand de la 6 luni si pana la 10 ani face laringita, amigdalita, laringo_traheita (din august pana in iunie )aproape in fiecare luna mai rar vara.nu stiu ce sa i mai fac? ma duc la pediatru ii dau tratament cum spun ei, il interneaza aproape in fiecare luna iarna, dar luna urmatoare face iar.toti doctori de la pediatrie iau dat tratament, i am facut si polidin, i am dat si broncho vaxom cativa ani la rand si degeaba, i am dat vitamina c, echinaceea, iar ultima oara i am dat timp de 3 luni septilin, calciu, magne b6.i s a mai pus si diagnosticul de astm, bronsita astmotiforma.laringita e diagnosticul cel mai des pus.ce imi recomandati?
0
12-11-2018, ora 06:22
NekoKoNeko
Nu este medic/terapeut
NekoKoNeko
Buna ieu am laringita din August da Parma mea trecut putin in octombrie da ma loat iari. Nu am access la un doctor ce sa fac nu am agmidalite mi sau Scots. ceva pentru acass? Pentru ca ma inneca la inceput. Irate cam o urgentie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.