lentilele cosmetice?

16-02-2009
larisu
Nu este medic/terapeut
larisu
port lentile cosmetice.si ori de cate ori le pun...mi se incetzoseaza extremitatile ochiului, vad"binisor"cu centru:)) si ma deranjeaza lumina!!vad bine numai la intuneric:(( vreau sa mentionez ca diametrul lentilelor este un pic cam mare.d-na doctor???care sa fie problema???le intretin cum trebuie..le spal cu solutia recomandata.nu stiu ce sa mai fac cu ele.:((
5 comentarii
0
17-02-2009, ora 12:41
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
nu sunt bune, cumpara-ti altele de la un magazin de optica specializat sau de la o clinica...
0
17-02-2009, ora 19:11
larisu
Nu este medic/terapeut
larisu
sunt cumparate de la magazin de specialitate:(
0
17-02-2009, ora 19:43
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Si eu mai port lentile de contact cosmetice, dar ocazional;este normal sa vezi clar numai in centru, pentru ca numai central este transparenta, in rest, este colorata si portiunea aceasta colorata impiedica vederea;iar despre fotofobie..., te deranjeaza lumina si daca nu porti lentile de contact cosmetice?Iti recomand numai purtarea ocazionala a lentilelor de contact, iar daca ia dioptrii, poarta lentile de contact cu dioptrie, transparente;numai bine
0
17-02-2009, ora 19:45
larisu
Nu este medic/terapeut
larisu
va multumesc!!!!raspunsul dv il asteptam!!ata de stresata ce eram ink am si o programare la medic in 2 martie!!va multumesc din suflet!!!
0
17-02-2009, ora 19:48
larisu
Nu este medic/terapeut
larisu
nu.nu au dioptrii!!mi-am facut un control inainte de a-mi luat lentilele.e totul ok!!!nu am probleme...de nici un fel.:D!mi s-au recomandat doar niste picaturi lubrefiante pt ochi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: